1991'den Bugüne

  Türkiye'de İlk Kez Şehir Merkezinde Gerçek İşlevli KEDİ KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ açıldı

  Kasa boş diye hayvanların mamalarını bile kesen Belediye Başkanlarına ÖRNEK olsun: Adana Seyhan Belediye Başkanı Dr Akif Kemal Akay, aday iken 8 Mart 2019 da DOHAYKO, KİHAYKO ve CANKODER i temsilen kendisini ziyaretimizde, kısırlaştırma ve tedavi merkezi kuracağına dair SÖZ VERMİŞ ve yazılı talebimizi de imzalamıştı. Sn Akay başkan seçildi ve SÖZÜNÜ TUTTU. Tam 7 Ay sonra yani 7 Kasım'da Türkiye'de ilk kez şehrin merkezinde "KEDİ KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ" kuruldu.
  Seyhan ilçesindeki tüm hayvan severler, bakıp besledikleri sahipisiz kedileri kendileri bizzat merkeze getirecek, tedavisi ve kısırlaştırması yapılan kediler aynı şekilde ya KENDİLERİNE teslim edilecek veya alındığı yere gönüllülerin katılımı ve gözetimi ile bırakılacaktır.
  Açılışta, SÖZÜNÜ tutan BAŞKANIMIZA teşekkür konuşmamda, belediye ekiplerinin kedi yakalamalarının çok zor olduğunu, kedileri ancak onlara bakan besleyen gönüllülerin yakalayabileceğini, bu nedenle KEDİ KISIRLAŞTIRMA MERKEZİNİN mutlaka şehir merkezinde ve gönüllülerin kolayca ulaşabileceği bir yerde olmasının yaşamsal önemini tekrar vurguladım.
  Bu merkezin diğer belediyelere örnek gösterebilmemiz açısından da önemini ifade ettim.
  En önemli özelliği GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde çalışması olan bu merkezde hepsi de birbirinden değerli olan bir ekibin atanması için de Başkan Dr Akif Kemal Akay'a ayrıca teşekkür ettim.
  Seçim öncesi SÖZ VERDİĞİ halde seçim sonrası KASA BOŞ bahanesi ile hayvanların mamalarını ilaçların kesen, kısırlaştırma ve tedavi yaptırmayan ve SÖZÜNÜ TUTMAYAN bütün BELEDİYE BAŞKANLARINA, Sayın Akay'ın bu hizmeti örnek olmalıdır.
  En kısa zamanda kapsamlı bir KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİNİN açılışı için de hazırlıklara başlayan, yer araştırması içinde olan Sayın Akif Kemal Akay'a, SÖZÜNÜ TUTTUĞU ve bizleri hayal kırıklığına uğratmadığı için minnettarız.
  Başta Başkan Yardımcısı Rukiye Alpay Cinkılıç olmak üzere bu süreçte MERKEZ talebimize destek veren Belediye Meclis Üyeleri Güngör Geçer, Uğur Büyükkantarcı, Mustafa Fidan Vursavuş, Duygu Atikaslan, Mehmet Sertaç Durak ve diğer dostlara teşekkür ederiz.
  Merkezin kurulmasına emeği geçen, merkeze ilişkin önerilerimizi önemle dikkate alan Veteriner İşleri Müdürü Evren Sonyürek ve tüm muhteşem ekibine de ayrıca teşekkür ederiz.
  Bu merkez Seyhan ilçesinin cefakar ve fedakar tüm hayvan severlerine HAYIRLI olmasını dileriz.
  Hedefimiz ve talebimiz Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçeleri başta olmak üzere Türkiye'nin tüm belediyelerinde de aynı merkezlerin kurulmasıdır.

  Nesrin Çıtırık / DOHAYKO Genel Sekreteri
  Metin Yıldırım / KİHAYKO Başkanı.
  =======================

  8 MART 2019 da Sayın Akay'a KİHAYKO-DOHAYKO-CANKODER olarak sunduğumuz SÖZ VERİYORUM yazısını ve taleplerimizi linki tıklayarak görebilirsiniz:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1202067549956237&set=a.212477782248557&type=3&theater

   


  DOHAYKO 1991 yılında kurulmuştur. Karma Dijital tarafından desteklenmektedir.