1991'den Bugüne

  Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Doğa ve Yaşam Derneği İşbirliği ile 4 Ekim Etkinlikleri

  alt

  alt

  alt

  alt

  alt

  Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Doğa ve Yaşam Derneği işbirliği ile Dünya Hayvanları Koruma Günün olan 4 Ekim 2015 Pazar günü bir dizi etkinlikler düzenlendi.

  İlk olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettik. Genç Sağlık Sen Hatay Şubesi üyeleri, bugün için topladıkları ilaçları bakımevi sorumlu vetrineri Remzi Güven'e teslim ettiler, hemen ardından el birliği ile bir sonraki etkinlik için hazırlıklara başladık.

  Sonra Antakya Köprübaşı'ndaki etkinliğimizi gerçekleştirdik. Kurulan stantta sokak hayvanları için yemek ve su kabı ile Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı broşürler dağıtıldı. Etkinliğimize Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, HBB Veteriner İşleri Müdürü Ahmet Kilisli, Bakımevi Sorumlu Veterineri Remzi Güven ile veteriner Hekim Mustafa Karagöz, Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı temsilen Feryat Korkmaz, Büyükburç Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Musa Horoz, Hatay Engelli ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Uğurlu ve MHP Hatay Milletvekili Adayı Dr. Ferhat Küçükler ile çok sayıda dernek üyemiz ve gönüllümüz katıldı. Metronom Müzik Evi'nden gelen misafirlerimiz bize küçük bir müzik dinletisi armağan ettiler.

  Bir sonraki etkinliğimiz Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin bizim için özel hazırladığı otobüs ile şehir turu atmak oldu. Sokak hayvanları için hazırlanan resimlerle donatılan otobüs ile hayvanların yaşam haklarına saygı duyulmasına yönelik anonslar yapıldı.

  Son durağımız Antakya Parkı'nda da broşürlerimizi dağıtarak etkinliklerimizi sonlandırdık.

  Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkürler...


  DOHAYKO 1991 yılında kurulmuştur. Karma Dijital tarafından desteklenmektedir.