Düzce Belediye Başkanlığına,
Orman Su İşleri Müdürlüğüne
 
1. Ekte Düzce Belediye Barınağına giren eli zincirli genç ve olaylar bilgilerinize sunulmuştur. Bu konuda ciddi biçimde soruşturma açılmasını, tüm personelin değiştirilmesini talep ediyoruz. Bu kişinin eli köpek almaya yarayan ZİNCİRLİ TASMALI olarak fotoğrafları ekte sunulmuştur. Bu fotoğraların DELİL kabul edilmesini talep ediyoruz.
 
2. Bu bakımevinde ısrarla  KAYIT TUTULMAKTAN kaçınılmaktadır!!. En kısa zamanda kayıt sisteminin kurulmasını talep ediyoruz. Kayıt tutulmamasının sebebinin bu tür yasa dışı köpek vermelerin ortaya çıkmaması olduğuna inanıyoruz.
 
3. Bu tür olayların yanında, Veteriner Hekim Ayşegül Nar'da, sadece kolu hasta olan ama genel durumu iyi olan BİR KÖPEĞİ İĞNE İLE ÖLDÜRMÜŞTÜR. (Bu köpek hareketli, sevecen, sevgi ile bakan bir hayvandı. Fotoğrafları da ekte sunulmuştur.) Oysa biz bu köpeği tedavi olacağı bir merkeze yollayacağımızı biliyordu. Bu konuda da Veteriner Hekim Ayşegül Nar hakkında soruşturma açılmasını, köpeğin durumunun üniversiteden ve veteriner hekim odasından oluşacak bilirkişi tarafından tekrar değerlendirilmesini, bu soruşturma bitinceye kadar Ayşegül Nar isimli veterinerin bakımevinden uzaklaştırılmasını talep ediyoruz.
 
Müracaatımıza 4982 ve 3071 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
Nesrin Çıtırık
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
TC Kimlik...132 30091212
 

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Gönderen: diya 123 <Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.>
Tarih: 20 Ekim 2014 19:16 Konu: Duzce barınakta olay cıktı
Alıcı: NESRIN CITIRIK <Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.>
Cc: gülsen özçelik <Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.>


Bugün rutin barınak ziyaretimde, saat 16.00 yı biraz geçe yani mesai saati dışında (çünkü her gün tüm personel 16.00 bile olmadan çıkıyor, veterinerlerde dahil hatta veteriner 15.00 ten bile önce çıkıyor) PİTBULL ların bölmesinde ELİ ZİNCİRLİ BİR GENÇ gördüm. Oraya bakıcılar bile hayvanlar tehlikeli diye dikkatli giriyorlar halbuki.
 
1. Oraya yaklaştım ve pitbullar tehlikeli hayvanlar sen burada ne arıyorsun kimden izin aldın dedim. Ben buraya köpek almaya geldim dedi.
Ben de sanki oraya köpek almaya gelmişim gibi bu çocuğa "Ben de köpek alacağım ama mesai saati dışı diye zorluk çıkartıyor ve köpek vermiyorlar sen nasıl girebildin" dedim. Çocuk da "Biz her zaman buraya geliyoruz, buradaki abiler de veteriner abiler de köpek sevdiğimiz için bize izin veriyorlar" dedi.
2. Köpekleri ne yaptığını sorduğumda ise çelişkili cevaplar verdi. Karşı fabrikadaki bekçi abinin de kendisinin köpek sevdiğini bildiğini vs vs söyledi. Ben üzerine gidince tehdit etmeye başladı. Ben gecede gelir bu barınağı dağıtırım seni de dağıtırım demeye başladı.
3. Bu konuşmaları Federasyon Başkanı Nesrin Çıtırık da açık olan telefonumdan dinledi. Bunun üzerine hemen Orman Su İşlerini ara dedi. Aradık.
4. Müdür bey geldi, çocuğa bağırdı ve dışarı attı ve hemen gitti.
5. Bu arada diğer barınak çalışanları da NEREDEN HABER ALDILARSA !! kısa zamanda geldiler. Hemen arabalarına binip gidip karşı fabrika görevlisini alıp barınağa getirdiler. Dışarıdan da bu tip insanlar gelip barınağı da seni de yakarız diye tehdit ettiler. Polisi de aradım Nesrin hanımın önerisi üzerine. Nesrin hanım bu konuşmaları açık olan cep telefonumdan çoğunu dinledi.
6. Fabrika görevlisi bana "ben bu çocukları buradan gönderdim ama sen daha fazla buralarda dolaşma, bunları tutamam kötü bir şeyler yaparlar" dedi.
7. Bundan sonra Güvenlik Müdürü Özcan bey de barınağa geldi. Polisler de bu manzaraların bir kısmına şahit oldular.
8. Barınak çalışanları da bana kızdılar niye müdahale ediyorum diye.
 
9. Eli tasmalı zincirli pitbull kafesinin içinde yakaladığımı ve sonra da başka kafeslere de giren kişinin FOTOĞRAFLARI ekte mevcut. Barınak kuşatıldığında ise çekindiğim için fotoğraf çekemedim. Ama bunu da polisler gördüler.
 
Daha önce bize gelen ama inanmak istemediğimiz, "barınaktan sürekli geceleri mesai dışında bu tür kötü tipli kişilerin istedikleri köpekleri alıp götürdüğü, sattığı, dövüş köpeklerine antreman olarak önüne attığı ve hatta tecavüze varan şeyler olduğu, BU NEDENLE BU BARINAKTA KAYIT TUTULMADIĞI" bilgilerine BU OLAY bir ışık tutabilir.
 
Vicdan sahibi herkesi HAREKETE geçmeye, bu barınakta zaten açlık ve hastalık ile mücadele eden bu gariban hayvanların bu zulümlerden kurtarılmasına davet ediyorum.

Haytap koordinatörü Derya yucesan


Veteriner Hekim AYŞEGÜL NAR Tarafından Öldürülen Köpek
alt

Veteriner Hekim AYŞEGÜL NAR Tarafından Öldürülen Köpek
alt
DÜZCE BARINAĞINA MESAİ SONRASI GİREN ELİ ZİNCİRLİ KİŞİNİN FOTOĞRAFI
alt
ELİ ZİNCİRLİ KİŞİ İSTEDİĞİ BÖLMEYE GİRİP ÇIKIYOR, KÖPEK SEÇİYOR.
alt
ELİ tasma ZİNCİRLİ KİŞİ BARINAĞIN HER YERİNİ GEZİP KÖPEK SEÇİYOR.
alt
BARINAK KUŞATILINCA POLİS ÇAĞIRDIK.
alt

alt

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

bir usta bin usta

Anadolu Sigorta
Bir Usta Bin Usta

instagram.com/birustabinusta

Ulusal Kampanyalar

su ve terk etme kampanyasi
Sirk Gerçeği Kampanyası
Petshop Gerçeği
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap