• Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

  Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

 • Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

  Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

 • Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI

  Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI ile sizde katkıda bulunun

 • Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

  Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

 • Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

  Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

 • Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

  Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

 • Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

  Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

 • Lüleburgaz Bakımevini ziyarete gittik

  Lüleburgaz Bakımevini Ziyarete Gittik

 • Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

  Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

 • Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

  Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

NİÇİN KÜRK HAYVANLARI GERÇEĞİ GRUBU:
 Yaşadığımız gezegende bütün canlıların yaşama hakkı vardır. Sonuç olarak bu doğada hepimizin bir misafir olduğunu kabul edersek, insanoğlu olarak diğer canlıların yaşama hakkına saygı duymak zorundayız. Yıllardır süregelen hayvanların derilerini canlı canlı büyük bir işkenceyle ya da öldürdükten sonra sırf moda uğruna yüzüyorlar. Bu durumu engellemek için ülkemizde toplum destegi ile sosyal baski olusturup tekstil sektörüyle iletişime geçerek, medya enstrümanlarını kullanarak ve modacılarla görüşerek bunun yanlış olduğunu birkez daha duyurmak ve bu ürünlerin alınmaması gerektiğini vurgulayarak talepleri bitirmeliyiz.

Amaca Yönelik Yapılacak Çalışmalar:
1- MODACILARLA İLETİŞİME GEÇMEK; Bu görüşmeler, modacıların hem medyatik ve topluma  yön verebilecek olmaları, hem de kullandıkları giysilerde mankenlere ve diğer hedef kitlelerindeki insanlara bunu anlatabilecek olmaları.
2-TEKSTİL FİRMALARIYLA GÖRÜŞMEK; Belirlenecek mağazalarla görüşüp kendi sattıkları ürünlerle ilgili kürk ürünlerine yer vermeyeceklerine dair bir protokol imzalamak.
3-KÜRK FUARLARI DÜZENLEMENİN YANLIŞ OLDUĞUNU ANLATMAK; Gerek yetkili kişilerle görüşüp bu durumun yanlışlığını ve neden olmaması gerektiğini ifade  etmek, gerekse anlamadıkları durumlarda akılcı bir şekilde protesto etmek.
4- MEDYA ENSTRUMANLARINI KULLANARAK TEPKİ GÖSTERMEK;Hem yazılı, görsel, işitsel, açıkhava mecralarını kullanarak hem de haber programları ile  temasa geçip medya yolu ile insanlara bu durumu etkin bir şekilde aktarmak.
5- PRODÜKSİYON ŞİRKETLERİ İLE  GÖRÜŞMEK; Ülkemizde  insanların dizilere olan merakını kabul edersek, statüsü ne olursa olsun insanlara kürk giymenin yanlış olduğunu ve bir hayvanın derisini  üzerinden canlı canlı ya da öldürdükten sonra alınması durumunun vahşetini ve kürkün hayvanların kendi doğal giysileri  olduğunu ifade edip bilinçlendirmek. Kürklerin insanların kamuflajı olmadığını  anlatmak.
6- DERI VE KURK HAYVANLARINA YAPILAN iskencelere, bu hayvanlarin yetistirildikleri ciftliklere karsi yasal mucadele baslatmak, mevzuata ve uygulamalara iliskin calismalar yapmak.
Unutmayın, siz kürk satın aldıkça bu katliam devam edecektir.

 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap