• Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

  Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

 • Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

  Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

 • Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI

  Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI ile sizde katkıda bulunun

 • Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

  Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

 • Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

  Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

 • Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

  Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

 • Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

  Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

 • Lüleburgaz Bakımevini ziyarete gittik

  Lüleburgaz Bakımevini Ziyarete Gittik

 • Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

  Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

 • Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

  Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

HAYTAP AFIS VE BROSURLERININ KULLANIM BILGILERI

Arzu eden arkadaslarimiza gonderdigimiz veya isteyenlerin bir IZNE gerek olmadan kendilerinin bastirtabildigi HAYTAP Afis ve brosurlerinden nasil yararlanilacagi konusunda asagidaki maddelere gore calismalar yapildiginda, ciddi anlamda hem toplumda hem de resmi kurumlarda farkindalik olusturmak mumkundur.
1. Su Gibi Aziz Ol, Bir Kap Yemek Su ve Terk Etme ve diger brosurleri okullara, camilere, saglik kuruluslarina, alisveris merkezlerine, muhtarliklara, isyerlerine, kafelere, burolara, bakkallara, butiklere yani her yere rica edip gerekirse araya tanitiklar konarak astirilacak. Ayrica mudurlerinden izin alarak resmi dairelerin panolarina da yapistirilmasi talep edilecek. Resmi kurumlar siyasi bir icerigi olmadiktan sonra bu tur duyurulari ilan panolarina asiyorlar.  Bu SU ve TERK etme afisini belediye ve kaymakamlik ile gorusup sehrin islek yerlerine buyuk DEV AFISLER olarak yaptirmalarini ve asmalarini istiyorsunuz. TERK ETME afisi, insanlarin kopeklerini terk etmelerini onleycegi icin belediye acisindan da onemli bir duyuru olmasi acisindan kabulu ihtimal dahilinde, mutlaka belediyelere onerin.  
2. Su ve Terk Etme ve elimizde olan diger cikartmalari
isyerlerinin kapilarina, vitrinlerine yapistirilabilinir. Ozellikle araba arka ve yan kapi camlarina yapistirilmasi saglanmalidir. HAYVAN DOSTU ISLETME cikartmasi ise hayvanlar icin destek saglayan, onlari koruyan veya sempati duyan butun isyerlerinin kapilarina yapistirilirsa cok iyi olur.
3.
Ozellike muftu ve hoca ziyaretlerinde Merhamet içerikli afis ve kitapciklardan  verilmeli.   Camilerde hayvan haklari, hayvanlara kotu muamele yapilmamasi, dovusturulmemesi, zehirlenmemesi gibi konularda vaaz verilmesi istenecek. Bu konularda diyanet islerinin de genelgesinden bahsedilip, cami hocalarin da ziyaret edilip onlarla da bu sekilde gorusmeler yapilacak.                                                
4. Basin kuruluslarini ziyaret edip bu afis ve brosurleri tanitip, gazetelerinde ucretsiz ilan olarak cikartmalari rica edilmeli. TV lere cikip mesajlari okuyup bunlara iliskin kampanya duzenledigini ve toplumdan da destek istendigini duyurmak iyi olur. Sehrin onde gelen rol modellerinin, yoneticilerin ve isadamlarinin bu mesajlari basin ve TV lerde soylemeleri icin talepte bulunmak da iyi olur.
5. HAYVAN HAKLARI EL KITAPCIGI mutlaka bastan sona tarafinizdan okunmalidir. Cevrenizde zor durumda kalan insanlar icin ve tabii ki sizin icin bas vurulacak bir YASAL EL KITABI gibi dusunebilirsiniz. Icinde yasa maddeleri, mevzuata iliskin bilgiler, ornek yazilar, sorunlarda yapilacaklar konusunda onemli bilgiler vardir.
HAYTAP brosur ve afisleri www.haytap.org sitesinin sol tarafinda DAWNLOAD bolumunde basima da hazir haldedir. Bulunulan yerde bunlari indirilip basilabilir veya basilmis hali HAYTAP tan talep edilebilir. Afis ve brosurler hayvan haklarinin toplumda yayginlasmasi ve kamu destegi saglanmasi icin hazirlanmaktadir, kullanimi icin izin alinmasina gerek yoktur, her hangi bir sekilde bir odeme yapilmasina kesinlikle gerek yoktur. Ekonomik sorunu olan hayvan korumacilar talep ettiklerinde kargo ucreti de tarafimizdan odenmektedir.

Selam ve sevgilerimle...
Nesrin/ HAYTAP/ DOHAYKO

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap