• Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

  Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

 • Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

  Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

 • Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI

  Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI ile sizde katkıda bulunun

 • Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

  Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

 • Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

  Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

 • Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

  Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

 • Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

  Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

 • Lüleburgaz Bakımevini ziyarete gittik

  Lüleburgaz Bakımevini Ziyarete Gittik

 • Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

  Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

 • Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

  Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı


Bir insanın bakış açısını değiştirmek,
O insana yeni bir dünya armağan etmektir.

 

BİR HAYVANI SEVMEKLE BAŞLAR HER ŞEY TEMALI RESİM YARIŞMASI

 

SAYIN YETKİLİ,
Toplumda ilkokullara kadar inen ve gittikçe daha yaygın bir duruma gelmiş olan ŞİDDET, yönetimler tarafından alınması gereken bir dizi önlem gerektirmektedir.
Hayvanlara karşı duyulan merhamet ve şefkat duygularının "geliştirilmesi", özellikle çocuklarda ŞİDDETE karşı duyguların yerleştirilmesi  için önemli bir yöntemdir.

Bu bağlamda;
Çocuklarda "yaşamın değerini bilme, merhamet ve sevgi duygularının geliştirilmesi" için ‘’ŞİDDETE KARŞI SEVGİ’’ projesi çerçevesinde, "Bir Hayvan Sevmekle Başlar Herşey" konulu resim yarışması, hayvan sevgisi ve onları korumada özen göstermeyi çocuklara öğretmeye amaçlı olarak düzenlenecektir.

Yarışmanın amacı,  günümüzde ilkokullara kadar inen  ‘’Şiddete‘’ karşı mücadele için çocuk kalplerde hayvanlara karşı ‘’ Yardım ve Paylaşma ‘’ duygularının geliştirilmesini de sağlamaktır. Ayrıca çocukların kendilerini resim sanatı ile ifade etmeyi öğrenmeleri ve sosyal sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesi için duyarlı kurumların bir araya gelmesini sağlamak da bu yarışmanın amaçları arasındadır.

Yarışma, Adana'da  Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Su İşleri Müdürlüğü ve diğer resmi kurumlar ile de yasal boyutta iletişim içinde yapılacaktır.

Bu yarışma daha önce DOHAYKO tarafından ve başta Adana Ressamlar Dernekleri ve Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu  olmak üzere ilgili STK ların da desteği ile Adana da uygulanmış ve başarı ile sonuçlanmıştır.

Kurumunuzun desteği hususunda durumu uygun görüş ve değerlendirmelerinize saygılarımızla sunarız.

NESRİN ÇITIRIK
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
DOHAYKO Genel Sekreteri

İletişim İçin : 0533 445 88 03

EK : Daha önce düzenlenen, Adana il ve ilçelerinden 1500 öğrencinin katıldığı, 200 öğrencinin ödüle layık görüldüğü


"Bir Hayvan Sevmekle Başlar Her Şey" 
konulu Resim Yarışmasından görüntüler...
Resim yarışması Sunum

Resim 6
HAYVANAT bahcesi, demir parmakliklari ile resmedilmis. Ve en onemlisi KAFESLER BOS. Hayvanat Bahcesi yazisini altinda "kafeste hic bir hayvanin yasamadigi guzel bir dunya" yazisi var.

Sevgili Arkadaslar,

Bu sunudaki resimler, Adana'nin 16 ilcesinin de dag ve orman koylerine kadar katildigi HAYTAP Adana Ilkokullar arasi Resim Yarismasina katilan 1500 den fazla resim icinde odul alanlardir.

Lutfen, sunuyu izleyin, cocuk kalplerin sevgi urunlerini gorun.

Sununun sozleri cogunlukla resimlerin arkalarinda cocuklar tarafindan yazilan sozlerden alinmistir.

Bulundugunuz yerde bunlari 5216 ve 5393 sayili Belediyelere iliskin kanunlara gore, belediyelerle ORTAK PROJE olarak uygulayabilirsiniz. Bu sunuyu lutfen bilgisayariniza indirip sonra CD ye alin, baskanlara, vaililere, il cevre mudurlerine gosterin. Il Hayvan Koruma Kurulundan yine belediye kanunlarina ithafta bulunarak boyle bir resim yarismasi karari cikarttirabilirsiniz.

Evet sizi guzel muzigimiz ve COCUK KALPLERDEN gelen SEVGI RESIMLERI MESAJLARI ile bas basa birakiyorum.

Selam ve sevgilerimle             nesrin/ HAYTAP/DOHAYKO

Resim Yarışması resimleri video sunumu

Sunumdan Bir Kare
Sunum Videosu
{flv}resim_yarismasi_sunu/resimyarismasi{/flv}


 

Haytap Hayvan Haklari Fedarasyonu uyesi DOHAYKO  tarafindan duzenlenen Adana ilkokullar arasi resim yarismasi cercevesindeki etkinliklerde simdiye degin yapilmis olan isleri, bu yarismayi yapmayu dusunen arkadaslarimizin yararlanmasi ve uygulamasi icin  madde madde bilgilerinize sunuyorum.


l. Yarisma organizasyonuna katilacak diger STK lar tespit edildi. Gorusmeler yapilip onay alindi, akabinde tumunun katilimi ile amac yontem ve diger detaylarin belirlendigi bir toplanti yapildi. Adana Barosu, Veteriner Hekim Odasi, Adana Ressamlar Dernegi, Adana Guzel Sanatlar Dernegi , Adana Atik Toplayicilari Dernegi ve DOHAYKO olarak federasyon yarisma etkinliginde yer alinildi.

2. Proje Metni Hazirlanmasi: Yarismanin amac, yontem ve diger detaylarina iliskin proje tanitim metni resimli olarak hazirlandi. Kurumlara muracaatta kullanilacak olan destek istemini belirten ust yazi hazirlandi. Milli Egitim Mudurlugune ust yazi ve verilecek olan resmi muracaat dosyasi hazirlandi 

3. Afis ve Bilbord Tasarimlari: Projeyi tanitacak, okullara, isyerlerine, kurum ve kuruluslara dagitilacak, ustunde katilim kosullarini da iceren yarisma bilgilendirme afisi resimli olarak tasarlandi. Ayrica sadece tarih ve iletisim bilgilerini iceren buyuk bilboard tasarimlari yapildi.

4. Tanıtım Dosyaları: Kurumlar ust yazilari proje tanitim metni ve hazirlanmis olan gorseller print edilip cogaltilarak diger HAYTAP bilgilerini iceren brosurlerle beraber elli adet tanitim dosyasi hazirlandi.

5. Tanitim Dosyasi web sitesine kondu:  destek istemi ust yazisi, proje tanitim metni ve gorselleriyle birlikte mail ortaminda gonderime hazir olarak DOHAYKO sitesine kondu. Link ve mail acildiginda gorulecek sekilde gonderime hazir hale getirildi.

6. Destek icin muracaat edilecek  kurumlar, kisiler belirlendi: Oncelikle yarisma izni ve okullara duyurulmasi icin verilecek  afis bilboard basimi,  ogrencilere verilecek odul butcesi ve proje genel giderleri icin ulasilmasi gereken resmi ve ozel kurum ve kuruluslar, kisiler tespit edilerek randevu alinmasi calismalari baslatildi.

7. Milli Egitime Basvuru: Vali yardincisi ile gorusulup, onayi ve bilgisiyle Milli Egitim Mudurlugune basvuruldu. Milli Egitim Mudurlugu il dahilindeki butun okullara yarisma konusunda katilimlari icin yazi yazilmasi saglandi.

8. Adana Sayin Valisi Ziyareti: yonetim ve katilimci STK’ larin temsilcileri ile ziyaret edilip bilgilendirme yapildi, destek istendi on bin adet afisin sayin valimiz tarafindan yaptirilmasi ve cocuklara verilecek odul konusunda destek sozu alindi.

9. Internet tanitim dosyasi kullanilarak tum basina bilgilendirme yapildi. Ayrica randevu alinarak basin kuruluslari ziyaret edilerek tanitim dosyalari elden verildi. Sonrasinda katilimci tum STK’ larin temsilcileriyle birlikte basin toplantisi yapildi. Yerel tv larin haber programlarina cikilarak bilgilendirme yapildi.

10. Sayin 6. Kolordu Komutani ziyareti: Komutanimiza hem genel calismalar hemde yanisma konusunda bilgilendirme yapildi. Tanitim afislerinin askeri kuruluslarda da duyrulmasi icin izin istendi ve istek kabul edildi.

11. Odalar ve STK lari ziyareti: Ticaret Odasi, Sanayi Odasi, Isadamlari  Dernekleri, Esnaf ve Sanatkar Odalari, buyuk hastaneler ve saglik kuruluslari, TUYAP, buyuk sanayi kuruluslari, egitim ilgili kuruslar, Carrefour, Real gibi buyuk marketler bizzat ziyaret edilerek tanitim dosyalari birakildi ve destek istendi. Muracaat edilen tum kuruluslar olayin onemini anlayarak desteklerini esirgemediler.

12. Afislerin okullara ve kurumlara asilmasi: Bu surecte gerek profesyonel dagiticilardan gerekse duyarli kisi ve katilimci STK’ lardan afislerin okullara, karakollara, muhtarliklara, isyerlerine, resmi ve ozel kuruluslara tek tek goturulup asilmasi icin yaklasik yirmi kisinin aktif ve surekli calismasi saglandi.

13. Adana Atik Toplayicilari Dernegi ile birilket calismalar yapilmasi: Dernekteki cocuklar ve buyuklerle isbirligi yapilarak binlerce noktaya afislerin elden teslimi saglandi.  

14. Adana ilcelerinden Ceyhan ilcesinin pilot ilce secilmesi: Belediye Baskaniyla gorusme yapildi. Ceyhan’ da bes bin adet afis ve elli bilboardun bastirilarak duyuru yapilmasi saglandi.  

15. Adana da bilbordlarin yapilmasi: Buyuksehir Belediyesi ve merkez ilce belediyelerinin afis, bilboard yapmalari ve cocuklara hediyeler almalari saglandi.

16. Odul torenini yapilacagi otel belirlendi: Juri uyeleriyle tespit edilip odul toreninin yapilacagi mekana iliskin calismalar tamamlandi.

17. Odul toreni sonrasi daveti karari alindi: DOHAYKO onunde bulunan genis parkta tum destekleyenlere, katilimci cocuklara ve ailelerine resmi ve ozel kurulus temsilcilerininde katilacagi resim sanatininda agirlikli olarak tanitilacagi bir senlik duzenlenmesine karar verildi.

18. Ressamlar Derneginin ucretsiz resim dersi: Yarismada dereceye giren ve finale kalan ogrencilerden istekli ve yetenekli olanlara Ressamlar Dernegi tarafindan ucretsiz resim dersi verilmesi kararlastirildi.

19. Ucretsiz bilgisayar dersi verilmesi: Yine yarismaya katilan okullarda muduriyetce onerilen ogrenciye dernek merkezinde ucretsiz bilgisayar dersi verilmesi kararlastirildi.

20. Okullarda duvar gazeteleri olusturulmasina destek: Yeni ders yilinda odul alan ogrencilerin okullarinda hayvanlarin korunmasina iliskin, ogrencilerin genel yayin yonetmeni, basyazar ve editor olarak gorev alacaklari duvar gazetelerinin olusturulmasi karar altina alindi.

21. Resimlerin Sergilenmesi: Dereceye giren resimlerin sponsor hastanelerde Real ve Carrefour da sergilenmesi, resimlerden kartpostal ve takvim bastirilmasi karar altina alindi.

22. Reklam ve tanitim ajanslariyla gorusmeler ve destek istemi: Ajanslarla gorusulerek belediye otobuslerine buyuk gorsellerin ucretsiz olarak kaplanmasi saglandi

23. Odule layik gorulen resimlerin duzenlenmesi: Resimler bir sistem icinde, cocuk isim harf sirasina gore, okul ismine gore, kazanilan odule gore uc sekilde listelendi. Her turlu resim ve isimlerin bulunmasi saglanmis oldu.

24. Odullerin kimlere verileceginin tespiti: Gelen odullerin hangi cocuklara verilecegi tek tek belirlendi, oduller paketlenip hazirlandi. Oduller de siniflandi ve isimlendirildi.

25. Yarismayi kazananlara belgeler hazirlandi. Kazanmayanlara ise matbaadan (1500 adet) katilimlari icin tesekkur belgeleri yapildi. Bu belgelerin okullar acildiginda her okuldaki katilimcilara okulda yapilacak torenlerle verilmesi karar altina alindi.

26. Torene davet edilecek resmi ve sivil misafirlerin listesi cikartildi, davetiyeler hazirlandi, gonderildi. Okul mudurlerine tesekkur belgeleri hazirlandi. Torene katilan resmi davetlilerin, STK temsilcilerinin ve cocuklarin isim ve iletisim telefonlari alindi.

27. ODUL TORENI salonunda resimler panolara yerlestirildi, protokolun, destekleyenlerin, ogrecilerin, ogretmenlerin ve velilerin katilimi ile ODUL TORENI yapildi.

28. Juri uyelerine, destekleyenlere, emegi gecenlere, odul toreni sonrasinda DOHAYKO dernek merkezinde ayrica bir davet verildi ve tesekkur belgeleri sunuldu.

29Yarismanin basladigi gunden itibaren asamalar resimlendi. Bu resimler web sitesine kondu. Odule layik gorulen resimlerin fotograflari cekildi ve web sitesine yerlestirildi.

30. Web sitesinde yarisma icin ayri bir sayfa hazirlandi, tum bilgiler orada toparlandi.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu uye dernegi DOHAYKO olarak Adana merkez ve 17 ilcesinde, dag koylerine, orman koylerine kadar ulasarak, 30 000 afis ve yuzlerce billbord ile duyurusunu yaparak, Adana Valiligi Il Milli Egitim Mudurlugunun izni ile yaptigimiz "Bir Hayvan Sevmekle Baslar Hersey" konulu resim yarismasina katilim devam ediyor.

Bine yakin cocuk yarismaya katildi.

Okullar bu yarismayi "son hafta etkinligi" olarak alip, hayvanlarin korunmasini islediler.

Ikinci mail ile yarismaya katilan bazi resimleri sizinle paylasacagim.

Resimlere inanamayacaksiniz. Egitim ve cocugun onemini bir kez daha goreceksiniz.

Adana'da ki bir ajansin, bu calismaya katki olmasi icin OTOBUSLERE giydirdigi yarisma tanitim gorseli resimlerini sizinle paylasiyorum. Bu otobusler butun Adana' yi dolasiyor, herkes COCUK-HAYVAN-SEVGI sozlerini ve minik kedicigin gozlerini seyrediyor.

Bu calismayi kendi bulundugu sehirde yapacak tum arkadaslara her turlu destegi verecegiz.

Lutfen bu tur bir resim, siir, komposizyon yarismasini faaliyet programina alan bana bilgi versin.


Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Adana Ceyhan ilcemizde Resim Yarismamiza iliskin afisler buyuk panolarda yer aldi. Sehirde 5000 e yakin afis uzak koylere kadar isyerlerine,  okullara, muhtarliklara ve meydanlara asildi.
Insanlar HAYVAN-COCUK arasinda olmasi gereken sevgiyi ve iletisimi iki minik kalbin gozlerinde seyrettiler.DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap