21.gun_gelibolu_kapak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turun 21. ve son gününde Gelibolu'da bulunan ekip Küçükkuyu'ya geçerken uğrayıp baktıkları ve hiçbir yetkilinin ve görevlinin olmadığı barınağı tekrar ziyaret ettiler.Bu kez onları bekleyen görevliler ile karşılaştılar ve görevliler ile görüştüler.

Barınak ziyaretinin ardından telefon ile ulaşıp tanıştıkları bölgede yaşayan gönüllü Nuray hanım ile buluştular ve·kaymakamlığa geçtiler ve Gelibolu kaymakamı· sayın Namık Kemal NAZLI ile görüştüler.

Daha sonra belediyeye geçen ekip belediye başkanı Mustafa ÖZACAR ile görüştü, görüşmeye belediye veteriner hekimi Emre bey de katıldı. Ekip 3 gün önce barınağa gittiklerinde gördükleri olumsuz koşulları anlattılar ve çekilmiş fotoğrafları gösterdiler. Belediye başkanı kendisinin hayvanlara en iyi şekilde bakılmalarını emrettiğini ancak gösterdiğimiz fotoğraflar ve anlattıklarımız karşısında üzgün olduğunu, derhal gereğini yapacağını söyledi. Emre bey belediyenin tek veterinerinin kendisi olduğunu mezbaha işlerinden sorumlu olduğunu, ancak mümkün olduğunca oradaki hayvanlar ile de ilgilendiğini söyledi.

Başkan bey ile görüşmeyi tamamladıktan sonra detayları konuşmak için Emre beyin makamına geçildi. Emre bey dolabından etrafa astıracağı terketme afişlerini çıkarıp, bunları yaptırmaya bile zaman bulamadığını ama yazlıkçılar gitmeden önce yaptırıp her yere astıracağını, barınaktaki köpeklerin de görevi olmadığı halde gönüllü olarak bakımı yaptığını, anlattı.barınaktaki görevlileri devamlı uyardığını ancak kontrol etme şansı çok fazla olmadığı için söylediklerini yerine getirmediklerini, eğer Gelibolu^da barınağa düzenli gidecek bir gönüllü grubu olursa, gönüllüler ile birlikte hayvanların takibi yapabileceklerini, gönüllülerin barınağa gitmesi için belediyeden araç temin edebileceğini söyledi.

Bu görüşmelerin yapıldığı sırada, iki vatandaş tarafından bulunan yaralı bir kerkenez veterinerliğe getirildi. Yaban hayvanı olduğu için hemen Ahmet Emre KÜTÜKÇÜ'ye telefon edildi ve veteriner Emre bey , Ahmet beye kuşun durumu hakkında bilgi verdi. İki hekim görüşüp kuşun Avcılar fakültede tedavi altına alınmasının uygun olacağı kararına varınca, yaralı kuşu Haytap ekibi İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine ulaştırmak üzere yanlarına aldılar.

Görüşmelerin ardından İstanbul'a doğru yola çıkıldı.


Ege Sakin

HAYTAP Temsilcisi


21.gun_imdat_turu_gelibolu_1


21.gun_imdat_turu_gelibolu_2


21.gun_imdat_turu_gelibolu_3


21.gun_imdat_turu_gelibolu_4


21.gun_imdat_turu_gelibolu_5


21.gun_imdat_turu_gelibolu_6

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap