Turun 16.gününde öğlen saatlerinde Enez'den ayrılan ekip Malkara'ya ulaştı ve burada Gönüllü Uğur YAYIN tarafından karşılandı.Yerel basını da yanına alarak çöplüğe giden ekip çöplükte çok sayıda bakımsız hayvan ile karşılaştı ve durumu fotoğrafladı. Ardından basına bir açıklama yaptı.

Malkara Kaymakamı·Yusuf Fatih KADİROĞLU·· ile görüşen ekip kaymakam beye çöplükte çekilen fotoları gösterip hayvanların durumu hakkında bilgi verdi ve çözüm yollarını anlattı. Konuya çok olumlu yaklaşan sayın kaymakam bölge Dohayko· 

Malkara belediye başkanlığına geçen ekip yerel gönüllü Uğur YAYIN tarafından beldiye fen işleri müdürü Dilek AKKAYA ile tanıştırıldilek hanım bir hayvan hakkı savunucusu olduğunu , uzun bir zamandır bölgede bir rehabilitsasyon merkezi oluşması için çaba harcadığını anlattı. Dilek hanımın da katılımıyla başkan beye çıkıldı ancak başkan bey yerinde olmadığı için başkan vekili Faruk HOŞ ile çok olumlu geçen bir görüşme yapıldı, görüşmenin sonunda tam ayrılacakken bir süpriz yapıp gelen başkan Birol KAYA ile de tanışılmış oldu . Başkan bey· de gerek Uğur beye gerekse Dilek hanıma bu konuda katıldığını söyleyip önerdiğimiz bakımevinin yapılması için hemen çalışmlara başlanacağı müjdesini verdi.

Belediyenin ardından Garnizon Komutanlığına ziyarete gidildi, Tuğgenarel Ahmet Can Çevik ile görüşülecekti ancak kendisi çok yoğun olduğu için Tugay logistik şube müdürü Ali GÜDÜL ile görüşüldü, çöplükteki köpeklerin durumu anlatıldı ve kendilerinden yemek artıklarını içinde cam kırığı kürdan peçete vs olmadan toplamaları ve çöpe bırakırken hayvanların yiyebileceği gibi ayrı bir yere bırakmları rica edildi. Sayın GÜDÜL konuyu komutan ile konuşacağını ayrıca yerel gönüllüler ile iletişim halinde olacaklarını bildirdi.

Malkara ziyaretlerinin ardından Yerel gönüllüler ile vedalaşan ekip Şarköy'e doğru yola çıktı.


Ege Sakin

HAYTAP Temsilcisi

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap