Haytap Trakya Turu ekibi Edirne'ye gitmek üzere  Lüleburgaz'dan ayrılıyorken şehir çıkışında yolda gördükleri bir yaralı köpeği arabaya alıp tedavi ettirmek için  tekrar Lüleburgaz'a döndüler. İlk önce özel kliniğe götürülen köpeğe ilk müdehaleyi veteriner hekim Ertan bey yaptı, ardından köpeği belediyenin hekimlerine tesmek için barınağa giden ekip, barınakta hiçbir görevliyi bulamayınca ve hayvanların önünde su ve yemek olmadığını görünce ve hafta sonu olduğu için kimsenin çalışmadığını, hafta sonları temizlik ve beslemenin sadece gönülüler tarafından yapıldığını öğrenince derhal belediye başkan yardımcısı ile temasa geçti. Barınağa gelen belediye hekimleri ile görüşüldü durum değerlendirmesi yapıldı hayvanlara yemek ve su verildi. Barınaktaki eksiklikler tekrar gözden geçirildi bu listeye hafta sonu barınakta çalışan kimse olmaması ve durumun yarattığı olumsuz sonuçlar da ilave edildi.

Kazalı köpeği belediye veterinerlerine teslim eden ekip durumu Lüleburgaz hayvan hakları ekibine de bilgi verdikten sonra Edirne'ye doğru yola çıktılar. Edirne'ye gelen ekip, bölgedeki gönüllü arkadaşlar ile buluşup ilk önce barınağı ziyaret etti. Edirne belediye başkan yardımcısı Dr.Ertuğrul TANRIKULU 'da barınağa gelerek ekibe katıldı.  Barınak şartları genel olarak iyi gibi görünüyordu ancak işin iç yüzü ekibin arka taraftaki hasta hayvanlar bölümüne girmesiyle anlaşıldı. Arka tarafta tutulan hayvanlar çok kötü şartlarda yaşamaya çalışıyorlardı. sayın Tanrıkulu ile durum değerlendirmesi yapılıp genel olarak sorunlar ve çözüm yollarından konuşuldu ve ertesi gün belediyede buluşma ve konuyu detaylı olarak görüşmek üzere sözleşildi. 

Barınaktan ayrılan ekip Edirne'li hayvan hakkı savunucuları ile bir araya gelip toplantı yaptı, gönüllülerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi, sivil toplum çalışmaları, lobi oluşturma örgütlü hareket etme, hayvan hakları kanunu hakkında bilgilendirme yaptı. 
Ertesi sabah resmi görüşmelere birlikte gitmek üzere sözleşildi. 

Ege SAKİN

HAYTAP Temsilcisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap