HAYTAP Orta Anadolu İMDAT Turu sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Bakımevini ziyaret ettik. Antalya Bakımevi daha önce de iyi idi ama şimdi, Ambulansı ile, yeni oluşturulan gölgelikli kulübeli korunaklı bahçeli alanları ile, Kedi Evi ile, tıpkı bir eczane gibi İLAÇ ve MALZEME odası ile, Tedavi Üniteleri ile ve tabii ki Belediye Başkanı Sn Menderes Türel'in konuya sıcak bakması, Veteriner İşleri Müdürü Adnan Büyükkaya'nın basiretli yönetimi ve Bakım evi Müdürü olarak atadığı Mustafa Demirtaş'ın gayreti ile gerçek anlamda ÖRNEK BİR BAKIMEVİ olmuş. Türkiye'de ki bütün belediyelerin gidip Antalya'yı görmesi gerek.
                            Eski bir bakımevi büyük gayret ve iyi niyetle bu kadar İYİ duruma gelebilir. Hala daha hayvanları DAHA İYİ KOŞULLARA NASIL getirebileceklerinin büyük gayreti içindeler. İmkanları sonuna kadar zorluyorlar. Ambulansın içi insan ambulansı gibi teçhizatlı. (Hala daha hayvanlara ağrı kesici bile almayan, toplayıp hastalık ve ölüme terk eden BELEDİYELERE ÖRNEK olsun, gelip görüp ders alsınlar, merhameti, sevgiyi, uygarlığı, yaşam hakkına saygıyı buradan öğrensinler). Bu mutluluk verici görüntülerden sonra Belediye Veteriner İşleri Müdürü ADNAN BÜYÜKKAYA'ya teşekkür ziyareti boynumuzun borcu oldu.
                             Adnan Büyükkaya'nın ana hedefinin hayvanların daha iyi yaşam koşulları, daha iyi tedavileri, daha iyi beslenmeleri olduğunu görmek ve dinlemek umut ve mutluluk verdi. Anadolu İmdat Turunda gördüğümüz ÖLÜM KAMPI BARINAKLARDAN sonra Antalya Belediyesi Bakımevi, bizim için bir YAŞAM NEFESİ gibi oldu. Ayrıca bakım evinde çok sayıda kadın bakıcının olması bile büyük bir bilinç ve duyarlılık göstergesi.
                            Her yerdeki gariban hayvanlarımız için böyle bakımevleri, böyle belediye başkanları ve böyle veteriner işleri müdürleri diliyorum, bütün kalbimle... Hayvna sever arkadaşlardan da bu fotoğrafları ve yazıyı print edip kendi bulundukları yerlerde ki belediye başkanlarının ve veteriner hekimlerin önüne koymalarını rica ediyorum. Başkanlardan veteriner hekim ve hatta görevlileri de Antalya'ya yollayarak buradaki sistemi görmelerini talep edelim.
Tekrar tekrar teşekkürler Antalya, teşekkürler Sn Başkan Menderes Türel...
 
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı.
 
alt
 
 
alt
 

alt


alt


alt


alt
 
alt

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap