BUCAK ilçesi BAKIMEVİ felaketi....Gözden uzak ölsünler diye bakımevinde ÖLMEYE atılmış hasta ve yaralı hayvanlar.... Binlerce ilçe-beldede FELAKET BAKIMEVLERİ var, hayvanların canlı olduğunun bile farkında olmayan belediye VETERİNERLERİ ve başkanlar var.


Orman Su İşleri İl Müdürü Tamer Yılmaz ve Burdur Dernek Başkanı Aysel Işlak Turan, Zahit hocamız ve üyeler ile akşam karanlığında BUCAK ilçe BELEDİYESİ  bakımevine gidildi.

Başkanın özel kalemi, ciddi tartışmalarımız üzerine bakımevine geldi. Hasta ve yaralıların, Burdur Veteriner Fakültesine hemen gönderilmesini kabul ettirdik. Diğer hayvanlar için bir kaç tanesine sahip bulundu, kişilerle konuştuk ve telefon numaralarını aldık. Kalan yavrulu anneler de yarın Burdur bakımevine aldırılacak. Bu tepelerin ardındaki ölüm kampı korkunç bakımevi 1 hafta içinde yıkılacak. Orman Su İşleri Müdürü bu konuda 
söz verdi.

 Fotoğraf: BUCAK ilçesi BARINAK felaketi....Gözden uzak ölsünler diye barınakta ÖLMEYE atılmış hasta ve yaralı hayvanlar.... Binlerce ilçe-beldede FELAKET BARINAKLAR var, hayvanların canlı olduğunun bile farkında olmayan belediye VETERİNERLERİ ve başkanlar var. Nasıl baş edeceğiz bunların hepsi ile?  1. Bu gün Burdur'da ki HAYTAP Temsilciler Bölge Toplantısından sonra, Sn Orman Su İşleri İl Müdürü Tamer Yılmaz ve Burdur Dernek Başkanı Aysel Işlak Turan, Zahit hocamız ve üyeler ile akşam karanlığında BUCAK ilçe BELEDİYESİ Barınağına gittik.  2. Barınağa uğramayan, bakıcıyı İĞNE YAPTIK diye yalan söyleten bir veteriner hekim ve barınağın yerini bile bilmeyen yeni seçilmiş bir başkan...  3. Hayvanların önlerinde toza bulanmış sakadat, 5-6 tanesi hasta, titriyor, bacağı kırık olanlar var. GÖZDEN UZAK ÖLSÜNLER DİYE oraya atılmış. 12 tane yavrusu olan anneler var. Her yer pislik içinde.  Telefonlar, telefonlar...  Başkan yurt dışından gelen misafirleri !! ağırlıyormuş.  4. Başkanın özel kalemi, ciddi tartışmalarımız üzerine barınağa geldi. Hasta ve yaralıların Burdur Veteriner Fakültesine hemen gönderilmesini kabul ettirdik. Diğer hayvanlar için bir kaç tanesine sahip bulundu, kişilerle konuştuk ve telefon numaralarını aldık. Kalan yavrulu anneler de yarın Burdur Barınağına aldırılacak. Bu tepelerin ardındaki ölüm kampı iğrenç barınak 1 hafta içinde yıkılacak. Orman Su İşleri Müdürü bu konuda söz verdi.  5. Dört hayvan bizim refakatimizde, gece olmasına rağmen açılan Burdur Veteriner Fakültesine götürüldü. Barınakta başını kaldıramayan 3 küçük hayvan serum ve ilaçtan sonra koşup oynamaya başladılar. Susuzluktan boynu bükülmüş çiçeğe su verilence canlanır ya... öyle... Hem barınakta bir köşeye kıvrılmış hem de fakültede kucaklarda fotoğrafları var. 6. Barınakta resmi olan siyah köpeğin yarası korkunç biçimde iltihaplanmış. Günlerdir inliyormuş. Hemen bu gece fakültede müdahale edildi. (muayene masasındaki fotoğrafına bakınız). Yarın sabah da kırığı olan diğer 2 tanesi Fakülteye getirilecek. Dernek üyesi arkadaşlarımız takip edecek. Birine, beşine, ellisine yetiştik diyelim. Ya kalan binlercesi????? BELEDİYE BAŞKANLARI ve VETERİNERLERİN zulmüne MAHKUM HAYVANLARI NASIL KURTARACAĞIZ NASIL??? Hem üzgün hem hem sevinçliyim. Hem umutlu hem umutsuzum. Üzgünüm böyle barınaklar için, sevinçliyim kurtarabildiklerimiz için. Umutsuzum ulaşamadıklarımız için. Umutluyum yurdun her yerinde bu canlar için çarpışan savaşan YÜCE GÖNÜLLÜ SAVAŞÇILAR olduğu için...  Gecenin bu saatinde BURDUR dan bu karmaşık duygular içinde herkese sevgilerimi yolluyorum.... Nesrin Çıtırık/ HAYTAP BaşkaHAYTAP-Keçiören Deniz Tokmak Ekinci Nesrin Çıtırık Deniz Tokmak Ekinci Nesrin Çıtırık Adana Nesrin Çıtırık

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap