Çankaya Belediye Başkanı Sayın Bülent Tanık,


1. Belediyenize ait 4000 e yakın köpeğin DEPOLANDIĞI bakım evinizde hayvanların önünde küspe mamaları bizzat tespit ettik. Buna mazeret olarak ucuz mama alınması gösterildi.
2. Hayvanların bulundukları bölmelerin birer PİSLİK TARLASI haline geldiğini fotoğrafladık. Buna mazeret olarak yeterli eleman olmaması gösterildi.
3. 30-40 hayvanın bulunduğu bölmelerde çoğu eski ve kırık 8-10 tane kulübenin bulunduğunu fotoğrafladık. Buna mazeret olarak Çankaya belediyesinin maddi imkanlarının bu gariban hayvanlara kar soğuğunda sığınacakları kapalı bölmeler yapmaya yetmediği söylendi.
4. Bu kadar köpeğin yasalara aykırı olarak küspe mamalara, pislik tarlalarına ve dondurucu soğukta girecek bir kulübeleri bile olmayan bölmelere depolanmasına sebep olarak, sizin sokaklarda köpek olmasına karşı çıkmanız gösterildi.
5. Geçen yıl, bu KÜSPE mamaların bile olmamasından dolayı barınağınızda köpekler açlıktan birbirlerini parçaladıkları zaman, gönüllüler sizin adınıza MAMA DİLENİP mama toplayıp hayvanları doyurmaya çalıştılar.

Sayın Başkan,
Yasaya aykırı olarak depoladığınız bu zavallı hayvanların önüne karınlarını doyuracak bir lokma KOYMAYI beceremiyorsunuz.
Kışın soğuğunda sığınacakları bir sığınak, bir kulübe temin etmekten acizsiniz.
Onları haftalarca temizlenmemiş pislik tarlalarında yaşamaya mecbur ediyorsunuz.
O küspe mamaları bile almayıp hayvanların açlıktan birbirlerini parçalamalarına sebep oluyorsunuz.

Niçin bu hayvanların günahına girip TOPLUYORSUNUZ?

Sizi başta partiniz CHP ye, onun milletevekillerine, vicdan taşıyan Çankaya'lı vatandaşlara ve başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm resmi kuruluşlara şikayet ediyorum.
Yetkinizi aşmayın, yasa dışı olarak hayvan toplayıp depolamayın, siz PADİŞAH değilsiniz sayın başkan. Sadece toplumun size verdiği geçici bir görev var.

Acilen küspe mamaları aldığınız yere iade edip, esir ettiğiniz bu hayvanların önüne düzgün yiyecekleri iki lokma temin edin.
Acilen, kışın bu hayvanları donmaktan kurtaracak 500 adet kulube yapın.
Acilen, oradan buradan kovulmuş hayvan düşmanı olmayan yeni personel ile orayı takviye edin, eski personeli değiştirin, o pislik tarlalarını temizleyin.
Acilen, barınağı 24 saat veterineri ve tüm ekibi ile hizmet verir açık hale getirin.

Sayın Başkan,
Bu koşullar tamamen düzelmedikçe, barınağınızın ekte ki görüntüleri başta tüm yurtta ki partilileriniz olmak üzere topluma dağıtılacaktır.
Saygılarımla...
Nesrin Çıtırık
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı


DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap