Haytap Anadolu İmdat turu 21.gün Niğde Resmi Kurumları ziyaretler ;
Haytap Anadolu İmdat Turu Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü ziyareti
Haytap ekibi Milli Eğitim Müdürü sayın Celalettin Ekici'yi makamında ziyaret etti ve Haytap olarak toplumsal bilinci artırmak konusunda yaptıkları eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Haytap'ın 2013 yılının Haytap Çocuk yılı olarak planladığını bu kapsamda çocuklarda çevre doğa hayvan sevgisini aşılayıcı çalışmalara yapacaklarını anlatıp, Niğde bölgesindeki temsilcilerimizin Niğde bölgesinde yapacaklar çalışmalara Niğde Milli Eğitim olarak destek veremeleri talebinde bulundular.
sayın Ekici konuya çok sıcak bakarak ellerinden geleni yapacaklarını, bölgedeki yerel gönüllülerle temasta kalacaklarını ifade ett.
Görüşmenin ardından ekip Niğde Emniyet Müdürlüğü'ne  geçti.
Haytap Anadolu İmdat Turu Niğde Emniyet Müdürlüğü ziyareti :
Niğde Emniyet müdürü ile görüşen ekip, bakımevindeki hırsızlık olayları hakkında bilgi verdi.
Bakımevinde yaşanan hırsızlık olaylarında, cins köpeklerin, yavru köpeklerin, mamaların, mama kaplarının geceleri çalındığının, bu sebepten dolayı gece tüm hayvanların kafeslerinin kilitlendiği ve bakımevi etrafına kamera sistemi yerleştirildiği, buna rağmen zaman zaman bakımevine girilmelerin yaşadığını anlattı.
Ayrıca bölgede çok fazla köpek dövüşü yapanlar olduğunu bu konuda da Emniyet müdürlüğü olarak yardım ve desteklerini beklediklerini söyledi.
Ekip daha sonra Müftülük binasına geçti ,
Haytap Anadolu İmdat Turu Niğde İl Müftülüğü ziyareti
Niğde il müftüsü Hasan Çınar'ı makamında ziyaret eden Haytap ekibi, bölgede yaşanan hayvan hakkı ihlalleri hakkında bilgi verip bu konuda destek istedi.
Sayın Çınar, müftülük olarak konuyla çok yakından ilgilendiklerini hemen hemen her vaazda mutalaka bu konuya değindiklerini söyleyerek , islamiyette hayvan hakları ve hayvan sevgisinin önemini gösteren hadis ve ayetlerden örnekler verdi,.
sayın Çınar ayrıca 32 yıldır bu meslekte olduğunu ve kendisine ilk kez böyle bir konu hakkında başvurılduğunu, yapılan bu çalışmanın çok önemli olduğunu söylerek ekibe teşekkür etti.
Ekip belediyeye geçmek üzere makamdan ayrıldı.
Haytap Anadolu İmdat Turu Niğde belediyesi ziyareti
Belediyeye geçen ekip burada belediye başkan yardımcısı Cengiz Ecemiş ile bir görüşme yaptı.
Çöplük alanındaki köpeklerin durumlarını anlatan ekip  başkan yardımcısı Ecemiş ile bu çözüm  yolları hakkında bilgi alışverişi yaptı.
Görüşmede ;
Çöplük alanına su yalakları yapılması ve itfaiye tarafından her gün doldurulması,
bölgede beslenme nokatarının oluşturulması ve burada hayvanalara düzenli yemek bırakılması,
kısırlaştırma çalışmaları için Erciyes Üniv. Vet. Fak. ile bir protokol imzalanması,
kararları alındı.
Daha sonra Niğde belediye başkanı Faruk Akdoğan ile de görüşen ekip, durum hakkında bilgi verdi.
Resmi kurum ziyaretlerinin ardından ekip Niğde'den ayrıldı.  Son 10 gündür ekiple birlikte olan Aksaray Dohayko temsilcisi Mihriban Doğan, Aksaray'da ekipten ayrıldı. Hüzünlü vedalaşmanın ardından ekip Ankara'ya doğru yola devam etti.
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap