• Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

  Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş Barınağımızda

 • Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

  Adana Valimiz Sayın İlhan Atış Dohayko Stant Ziyareti

 • Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI

  Nikah Şekeri yerine, BAĞIŞ SERTİFİKASI ile sizde katkıda bulunun

 • Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

  Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Mama Dağıtım Töreninde

 • Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

  Tekirdağ Belediyesi Barınağını Ziyaret Ettik

 • Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

  Yılbaşı Özel Gün Kartlarımızdan alarak Katkıda bulunun

 • Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

  Isparta Belediyesi Bakımevi Açılış Töreni

 • Lüleburgaz Bakımevini ziyarete gittik

  Lüleburgaz Bakımevini Ziyarete Gittik

 • Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

  Hoşgeldin Bebek Bağış Kartları ile destek

 • Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

  Güney Marmara Hayvan Hakları Toplantısı

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Sn Fethi Yaşar,

Beyanatınızda, içinde lağım geçen hücrelere tıkılı hayvanların olduğu mevcut barınağınız için "Küçük eksiklikleri giderdiğimiz barınağımızda veteriner işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Hayvanseverler haftanın iki günü saat 10.00-15.00 arası hayvanları gelip görebilecekler." diyorsunuz. (Bakınız beyanatınız)
İçinden lağım geçen hücrelere kapatılmış hayvanlar olan mevcut barınağınızın KÜÇÜK EKSİKLERİ VARDI öyle mi? (Bakınız fotoğraflar)
6 Metrelik odaya 30 tane gariban hayvanın tıkıştırıldığı mevcut barınağınızda "veterinerlik işlemleri tüm hızı ile devam ediyor" öyle mi? (Bakınız fotoğraflar)
Bu büyük küçük hasta sağlam köpeklerin üst üste tıkıştırıldığı odalarda tüm hayvanların bir yavrunun üstüne çullanıp onu kan revan içinde bıraktığı barınağınızda hizmet tüm hızı ile devam ediyor öyle mi? (Bakınız fotoğraflar)
Gönüllülere YASAK olan ama benim başında olduğum ekip tarafından görülünceye kadar binlerce hayvanın can verdiği bu ÖLÜM HÜCRELERİ küçük eksikler öyle mi?
Sayın Başkan Fethi Yaşar,
İçinden lağım geçen hücreleri açığa çıkardık diye, hemen peşinden barınağa "Gönüllü girişini" yasakladınız. Bayramda o barınakta neler oldu kimse bilmiyor.
Siz kimsiniz?? Hangi hakla yasada "belediyeler gönüllülerle işbirliği yapar" hükmüne rağmen gönüllüye yasak koyuyorsunuz?
Lağımlı hücrelere mahkum edilen hayvanlar için "utanmak" yerine, gönüllü ziyaretini hangi hakla "haftada iki güne" indirirsiniz Sayın Başkan?
Gönüllülerin LAĞIMLI hücreleri bulup topluma göstermesi sizi rahatsız mı etti sayın Başkan?
Barınağa giriş yasağı ile yetkilerinizi aşıyorsunuz Sayın Başkan.
Sizi, CHP Genel Başkanı Sn Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP nin Ankara Milletvekillerine ve CHP nin "hayvan sever olduğunu" ifade eden milletvekillerine şikayet ediyorum.
Sizi, vicdan taşıyan tüm İNSANALARA şikayet ediyorum.
Bu kararnızı geri alıncaya kadar BARINAĞINIZIN BU LAĞIM HÜCRELİ fotoğraflarını milyonlarca kişiye ulaştırmak, boynumuzun borcu ve o hücrelerde can veren sayısız hayvana karşı görevimiz olacaktır.
Bu hücrelerde can veren gariban hayvanların hesabını siz ve başka yetkililer kamu vicdanıda, partiniz önünde ve yasalar önünde VERECEKSİNİZ sayın başkan.
Saygılarımla...
Nesrin Çıtırık
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

Ek.. Fotograflar
Ek... Başkanın BEYANATI ....

_____________________________________________________________________________________________


YENİMAHALLE BARINAĞI FOTOGRAFLARI


yenimahalleHayvanlara Alttan Isıtmalı Barınak
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yakında yapılacak 100 hayvan kapasiteli barınağın müjdesini verdi.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, iyileştirme yapılan Macunköy Rehabilite ve Bakım Merkezi'ni denetlerken, yakında yapılacak 100 hayvan kapasiteli barınağın müjdesini verdi. Yeni barınak hayvanların üşümemesi için alttan ısıtmalı sistemle donatılacak.
Macunköy Rehabilite ve Bakım Merkezi'nde yapılan iyileştirmeler tamamlandı. Yaşar, çalışmaları yerinde incelemek üzere barınağa gitti. 90 hayvan kapasiteli barınakta şu an 60 hayvan bulunduğunu belirten Yaşar, "Küçük eksiklikleri giderdiğimiz barınağımızda veteriner işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Sokaktaki hayvanları toplama, küpeleme, aşılama, kısırlaştırmaya ve doğal ortamına bırakmayı sürdürüyoruz." dedi.

ALTTAN ISITMALI BARINAK
İki ay içerisinde hayvanları yeni hayvan barınağına taşıyacaklarının müjdesini veren Yaşar, "Hayvanların rahatı için her şeyin düşünüldüğü modern, 100 hayvan kapasiteli bir barınak olacak. Soğuk günlerde hayvanların üşümemesi için alttan ısıtmalı tesis kuracağız. Sokaktaki hayvanları toplayıp veteriner hizmetlerini en iyi şekilde vereceğiz
. Şimdiki barınağımızda olduğu gibi küpeleme, aşılama, kısırlaştırma işlemlerinden sonra bakımını tamamladığımız hayvanları doğal ortamına bırakacağız. Hayvanseverler haftanın iki günü saat 10.00-15.00 arası hayvanları gelip görebilecekler." şeklinde konuştu.

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap