HayKonfed Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu tarafından “Sokaklar Hayvanların Yaşam Alanıdır” YASAL UYARI mesajlı “Bir Kap Su, Küpem Var, Yavru Kedi ve Dini MERHAMET afişleri bastırıldı. İsteyenler, isim, telefon, açık adres ile Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresime yazarlarsa, broşürlerden kendilerine gönderilecektir. Afişlerin etkin biçimde nasıl kullanılacağı aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. Ayrıca afişler, www.haykonfed.org sayfasında verilen linkte matbaada basıma hazır formatı ile mevcuttur. Belediyeler ve Orman Su İşleri Müdürlüğü ile görüşerek bulunduğunuz şehirde bu broşürlerin kurumların kendi logolarının da eklenmesi ile basılmasını da talep ediniz.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.

AFİŞLERİN KULLANIMI İÇİN YAPILACAKLAR:

1. Orman Su İşlerine AŞAĞIDAKİ ÖRNEK YAZI İLE baş vurarak ve bizzat giderek, bu afişlerin başta Kaymakamlık, Adliye, Valilik ve tüm resmi kurumlar ile Muhtarlıklar olmak üzere uygun yerlere asılmasının sizinle birlikte organize edilmesini yasa gereği olarak talep ediniz. (Orman Su İşleri İl Müdürlüğü MADDE 5- f) Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili eğitici faaliyetleri belediye, gönüllü kuruluş ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle yükümlüdür.)

2. EMNİYET Müdürlüklerini ziyaret ederek karakollara bu afişlerden astırılmasını talep ediniz. BAŞ SAVCILIĞI ziyaret ederek ADLİYE binasına afişlerin asılmasını talep ediniz.

3. MÜFTÜLÜKLERİ ziyaret ederek, hem müftülüklere ve hem de camilere ve kuran kurslarına bu afişlerden gönderilerek uygun yerlere astırılmasını talep ediniz. (Adana’da müftülerimize bu broşürlerden 300 er tane yolluyoruz, tüm cami ve kuran kurslarına astıracaklar)

4. AVM ler, büyük marketler, oteller vs gibi insan yoğun yerlere bu afişlerden asılması için görüşmeler yapınız.

5. VALİLİK İl Hayvanları Koruma Kurulu başkanı olan vali yardımcısı ile bizzat görüşerek yukarıdaki tüm talepler için destek isteyiniz. (İl Hayvanları Koruma Kurulu MADDE 6- g) Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili eğitici faaliyetleri, belediye ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle yükümlüdür,)

6. MUHTARLIKLARI ziyaret ederek, hem onlara afişlerden veriniz, hem de müşterek standlar oluşturarak afişleri dağıtınız, hayvan haklarını anlatınız.

RANDEVU veya görüşmelerde sıkıntı olursa lütfen bizi 0533 445 88 03 ten arayınız.
Nesrin Çıtırık.

=============================
BROŞÜR İÇİN ÖRNEK MÜRACAAT YAZISI, Belediye ve diğer kurumlara uyarlayabilirsiniz..
============================

Konu: Yasal Uyarı mesajlı broşürlerin topluma ulaşacak şekilde dağıtılması ve ayrıca kurumca bastırılması talebi.

YASAL DAYANAK: 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği
DAĞITIM: Valilik, Belediyeler, Kaymakamlıklar

ORMAN SU İŞLERİ İL MÜDÜRLÜĞÜNE,

Hayvan haklarına yönelik ekte sunduğumuz broşürlerden insan yoğun yerlere ve başta Adliye, Müftülük, Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, dağ ve orman köylerine ulaştırılması için Orman Bölge Müdürlüğü ve Muhtarlıklar başta olmak üzere, İl Hayvanları Koruma Kurulu üyesi olan diğer tüm resmi kurumlara astırılmasını talep ediyoruz.
Hayvanları Koruma Kanunu gereği “MADDE 5- f) Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili eğitici faaliyetleri belediye, gönüllü kuruluş ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle” yükümlü olan müdürlüğünüzün, biz gönüllüler ile birlikte etkinlikler düzenlenerek, Belediye ile de irtibat kurarak, bu broşürlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamanızı talep ediyoruz.

Ayrıca, basıma hazır formatta olan bu broşürlerden, kurumunuzca da gerekli sayıda BASTIRILMASINI ve aynı koşullarda topluma ulaşılacak şekilde dağıtılmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap vermenizi emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
İSİM, TC….
=======================================
AFİŞLERİN MATBAADA BASIMA HAZIR FORMATLARI için,https://www.haykonfed.org/…/afislerin-kullanimi-icin-yapil…/ LİNKİNDEN görsel üstündeki linkleri tıklayarak indirebilirsiniz.