Turhal'da Belediye Başkanı Sn Yılmaz Bekler'in emri ile belediye tarafından çok yere HAYVANLAR İÇİN BESLEME ODAĞI kondu. Belediye görevlileri buralara her gün düzenli mama koyuyor ve fotoğraflayarak gönüllülere yolluyorlar. İstanbul'un hala yok eden BECERİKSİZ BELEDİYELERİNE örnek olsun. 
Turhal'ın merhametli, genç ve dinamik belediye başkanına teşekkür ediyoruz. Kendisinin "“Makamın gururuna değil, hizmetin onuruna talibiz." sözlerinin hakkını verdiğini düşünüyoruz.
Yakın bir zamanda kısırlaştırma ve bakım merkezinin de oluşması için çalışmalar başladı. 
Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Eyimaya, Başkan Yardımcısı 
Yusuf Geniş ve Başkan Yardımcısı Hakan Alpaslan'a da bu konuda verdikleri destek için minnettarız. Veteriner Hekim Recep Keskineroğlu, Zabıta Müdürü Osman Bekler, Zabıta Memuru Fuat Bey, Zabıta Memuru, Rüstem Bey, Zabıta Memuru Yunus Emre Bey'e, Murat Bey'e, Taner Eroldu Bey'e vicdanlı ve merhametli yaklaşımları için, görev olarak değil insani duyguları ile şefkat ile o hayvanların karınlarının doymasına vesile oldukları için teşekkür ederiz.
Belediye ile sürekli iletişimde olan, fotoğraları ve bilgileri de bizimle paylaşan Nihal Erkoç hanım'a da bir teşekkür borçluyuz.
Turhal'da, veterinerlik hizmetlerinin sağlandığı koşullar henüz oluşmadığı halde araç ve veteriner hekim işe alınarak hayvanların kayıt esası ile aşılanmaları başlatıldı. Billboardlar ve topluma hayvan sevgisinin aşılanması yönünde farkındalık çalışmaları,eğitim ve müftülük çalışmalarına belediyenin bizzat öncülük etti, müftülük ile görüşme yaptı.. Bilboardlar yeniledi ve yasal uyarı afişleri yapıldı. Bu aşamalarda sürekli olarak temsilcimiz NİHAL AYDIN hanımın görüştüğü Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Eyimaya tüm talepleri bizzat takip etti. Öyle bir belediye yapısı ki, gönüllü için taksi tutup başka bir şehre nakil bile yapıldı.
Ankara Temsilcimiz Haydar Özkan, inceleme ziyareti için gittiği Turhal'da bütün bu yapılanları bizzat gördü ve başkana şükranlarımızı iletti. 
Bu insani, vicdani, ahlaki ve yasal çalışmaların Türkiye'de ki tüm belediyelere ÖRNEK OLMASINI diliyoruz.
İnşallah, Turhal'a ve oranın genç dinamik başkanı Yılmaz Bekler'e yakışan bir kısırlaştırmak bakımevinin açılışının da haberini vereceğimiz günler gelecek.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.