Sevgili Arkadaslar,

HAYTAP 4. Temsilciler Toplantimiz Marmaris'te Turkiye'nin dort bir yanindan
gelen  temsilcilerimiz ve derneklerimizin  katilimi ile yapildi.
Ayrica OZGUR YUNUSLAR OZGUR OKYANUSLARA slogani ile deniz
altinda basin aciklamasi, bolgedeki bakimevlerinin ziyaretleri, belediye baskan ve yetkilileri
ile gorusmeler, vali ziyareti, gonullulerle ve dige STK larla  toplantilar, okul cocuklari ile egitsel etkinliklerle  Turkiye'nin ulusal SIVIL TOPLUM KURULUSU oldugumuzu bir kez daha gorduk
ve mutlu olduk.
Lutfen asagidaki fotograflara bakin.
Olusan bu sinerjiden, tum imkansizliklara ragmen olusan bu gucten sizler de mutlu
olacaksiniz.
Oradaki temsilcilerimizin buyuk cogunlugu 4 gun icin 16 saat yol gelip, 16 saat yol
ile donus yaptilar. Ucakla gelenlerin cogu da 7-8 saatlerini aktarmalarla gecirdiler.
HAYTAP in guclu ve kurumsal varliginin artarak devam etmesini diliyor, oraya gelen ve
gelemeyen tum zorluklara ragmen bu mucadeleden ve bu yapidan vaz gecmeyen tum
temsilci ve uyelerimize sonsuz tesekkur ediyorum.
Nesrin Citirik
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi

http://www.haytap.org/index.php/temsilciler-toplantisi/4.-ulusal-temsilciler-toplantimiz

2009 yılında başladığımız , bir çok hayvan hakları savunucusunu bir araya getiren Haytap ulusal toplantısı bu yıl da şanslı bölgelerimiz Marmaris ve Dalyan'dı. Dördüncüsü gerçekleştirilen HAYTAP Temsilciler toplantısına 5-8 Kasım tarihleri arasında· Marmaris ve İçmeler Hayvanları Koruma Dernekleri, Ortaca Hayvan Dostları Derneği,Dalyan HAYTAP Temsilciliği, İçmeler, Ortaca ve Dalyan Belediyeleri ev sahipliği yaptı.
Çok sayıda STK ve· kulüplerin katıldığı birinci günde Av. Ahmet Kemal Şenpolat' ın , Marmaris Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Suna Ak' ın, İçmeler Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dr. Semin Bicer' in ve İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren' in konuşmalarının ardından İçmeler Belediyesi ne ait bakımevi ziyaret edildi. İçmeler Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal Hizmet salonunda çocukların hazırladığı tiyatro gösterisinden sonra Marmaris' te bulunan yunus parkı ile ilgili bilgilendirme turunun ardından temsilciler için hazırlanan eğitim ve farkındalık çalışmaları hakkında sunumlar yapıldı.
İkinci günde Marmaris Belediye Başkan Yrd. Halil Gökovalı· ve Belediye Meclis Üyesi Kamil Öner de toplantılara katıldı ve sokak hayvanlarının bölgedeki sorunlarına yönelik çözüm önerileri hakkında görüşmeler yapıldı. Marmaris Belediyesi ne ait bakımevi ziyaret edildi ve buradaki eksikliklerin hızlıca giderilmesi konusunda mutabakata varıldı. Akşam saatlerinde İçmeler' den ayrılarak Ortaca' ya hareket edildi.
Üçüncü ve dördüncü güne Ortaca Belediyesi, Dalyan Belediyesi, Ortaca Hayvan Dostları Derneği ( HAYDOS ) ve HAYTAP Dalyan Temsilciliği ev sahipliği yaptı. Ortaca ve Dalyan sokak hayvanları bakımevlerinin ziyareti, Yunuslara özgürlük eylemi ve deniz altından okunan basın açıklaması, Kaptan June ile tanışıp başarı öyküsünün dinlenmesi, caretta carettalar için kurulan rehabilitasyon merkezinin ziyareti, eğitici film gösterimi ve bolca yapılan fikir alış verişlerinin ardından '' kalbim Ege ' de kaldı '' hüznü ile bir temsilciler toplantısı daha son buldu.Emeği geçen herkese çok ama çok teşekkürler,HAYTAP


4.temsilciler_toplantisi_2011_5

4._temsilciler_toplantisi_2011_61


4_temsilciler_toplantisi_2011_7_r

 

4.temsilciler_toplantisi_2011_11

4.temsilciler_toplantisi_2011_12

 

4.temsilciler_toplantisi_13_2011_1

 

4.temsilciler_toplantisi_13_2011_2

4.temsilciler_toplantisi_2011_13

4.temsilciler_toplantisi_2011_14

4.temsilciler_toplantisi_2011_1

haytap_toplanti_haberi

4.temsilciler_toplantisi_toplu_1

4.temsilciler_toplantisi_toplu_2

haytap_arabasi_2011_1

 

haytap_arabasi_2011_5

 

haytap_araba_001

 

marmaris_icmeler_2011_5

 

marmaris_icmeler_2011_7

marmaris_icmeler_02_2011_2

marmaris_icmeler_02_2011_3

 

4.temsilciler_toplantisi_13_2011_4

 

marmaris_icmeler_02_2011_5

 

4.temsilciler_toplantisi_09_2011_6

 

4.temsilciler_toplantisi_11_2011_1

marmaris_icmeler_03_2011_3

 

 

 

4.temsilciler_toplantisi_09_2011_1

 

4.temsilciler_toplantisi_09_2011_2

marmaris_icmeler_03_2011_4

marmaris_icmeler_04_2011_1

 

marmaris_icmeler_04_2011_3

marmaris_icmeler_04_2011_4

marmaris_icmeler_04_2011_5

Sevgili HAYTAP ailem,
Hepiniz yurdumuzun dört bir tarafından· özveride bulunarak çocuklarınızı, eşlerinizi sevdiklerinizi hatta birçoğunuz köpeğinizi pansiyona bırakarak bizlere destek olmaya geldiniz.Her birinize öncelikle kendi adıma· teşekkür ediyorum ayrıca Dalyan’da yaşam savaşı veren, turizm sezonunun bitmesi nedeniyle sokaklara terk edilmiş olan hayvanlarımız, bakımevinde bulunan köpeklerimiz,deniz kaplumbağaları adına da· yürekten teşekkür ediyorum.
HAYTAP 4.Ulusal Temsilciler Toplantısı sayesinde· Resmi Kurumlar, sivil Toplum örgütleri , Özel işletmeler,· Dalyan’da yaşayan yerli -yabancı· herkesin· işbirliği· örneği sergilendi· ve· hepimiz bunun başarısını-mutluluğunu· yaşadık.
Hepimiz ortak paydada birleştik o da SEVGİ idi ..
İçinde SEVGİ olan herkes yürekten, canı gönülden bu organizasyonun ucundan tuttu EL VERDİ!
Çünkü hepimiz biliyorduk ki sizler çok uzaklardan onca yolu kat ederek geldiniz, onur verdiniz· SEVGİNİZİ getirdiniz .. Marmaris, Ortaca ve Dalyan’da karşılıksız, menfaatsiz SEVGİYİ paylaştık….
2005 yılından bu yana vermiş olduğum bu mücadelemde· ezildim,itildim,kakıldım,hakaretlere, iftiralara, tehditlere uğradım.
Ama bütün bunlar beni yıldırmadı doğru bildiğim ve inandığım bu davada yoluma·HAYTAP’ın ilkeleri doğrultusunda ·emin adımlarla aklı selim ile· devam ettim ve ediyorum…..
Dalyan’da her şey· mükemmel değil ama bu çalışmalarla daha iyiye ulaşacağımıza inanıyorum.
Sizlerin Dalyan’a gelmesiyle birlikte· Belediye Başkanımız,· ve Dalyan halkı· sizleri tanımış· oldu.HAYTAP ailesinin··· ne kadar elit, eğitimli, duyarlı, merhametli, Sorun yaratmaya değil··· elbirliği ile çözüm üretmeğe geldiğinizi· her şeyden öte SEVGİ dolu olduğunuzu gördüler.
Ben de böyle bir ailenin bir ferdi olmaktan GURUR duyuyorum..
İnanın bu toplantılar son derece etkili oluyor … HAYTAP Yönetimi ve Temsilcilerinin başarılı projeleri Resmi kurumlara, özel işletmelere,toplumlara saygınlık kazandırıyor..
Deniz yıldızı· öyküsündeki gibi hiç beklemediğiniz anda biri(leri)· gelir elini uzatır. İşte o el yeni bir hayat,yeni bir· hayal yeni bir güçtür bende sizlerden bu gücü alıyorum.
Birlikten kuvvetin doğduğunu bir kez daha gördüm ve yaşadım.
Sevgili Haytap ailem, beni bu ortak davamızda yalnız bırakmadığınız,· buralara gelip· bizlere / bana destek· , EL verdiğiniz için· her birinize· teşekkür ediyorum
Kanatları yüreklerinde olan dostlarıma, aileme Dalyan’dan Selam olsun…..
Mebrure Kuzey Blom / HAYTAP Dalyan Temsilciliği
Sizlerin nezdinde Bu organizasyonun gerçekleşmesinde Dalyan’da bana· sonsuz· destek veren, Dalyan Belediye Başkanı· Sn. Arif Sarı’yaMeclis Üyemiz Sn. Gülnaz Kırkık hanımefendiyeDalyan Tekne Kooperatifi Başkanı ve Dalyan Belediyesi Meclis üyemiz· Sn. Atilla Gültekin’eÖzalp Turizm sahibi Sn. Faruk Özalp’eDOHAKDER Derneği Yönetimi ve üyelerine,Meral Beltan hanıma,Şahin Apart (Hasan ve Hüseyin Şahin’e)June Haimoff (Kaptan June Deniz Kaplumbağaları Koruma Vakfı)Nergis Yazgan WWF Yönetim Kurulu· üyesi)Metin pide, Çağrı pide,· Saray pide,· Parlak ekmeKardak Turizm Özay Bey’eLa Vie Restr. ,Bistro Clou,Köşem Restr. ,Ceyhan Restr.,Begonvil Restr., Tezcan Otel’e,Ali’s Restr.,M&M Rock Bar,· BC Spa OtelMeral Çakır’aColin Murphy’e ,Krista Prüfling, Gordana hanım·· Dalyan Belediyesi· Çalışanlarına ,Ses düzenini ayarlayan ·Fatih Deniz Gökçek,Tolga Harput’a
TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM….14/11/2011

MEBRURE KUZEY BLOOM ·
HAYTAP DALYAN TEMSİLCİSİ

marmaris_icmeler_05_2011_2

 

4.temsilciler_toplantisi_13_2011_8

marmaris_icmeler_05_2011_3

marmaris_icmeler_05_2011_4

marmaris_icmeler_05_2011_6

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_6

4.temsilciler_toplantisi_11_2011_3

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_10

 

4_temsilciler_toplantisi_06_2011_12_r

 

4_temsilciler_toplantisi_06_2011_14_r

Sevgili Arkadaslar,
Oncelikle memleketin dort bir yanindan kalkip geldiginiz icin sonsuz tesekkur ederim.Sizler organizasyondan ne kadar memnun oldunuz ama ,ben cok memnun olmadim.Cok aksaklik ve eksiklik vardi.
Cogunuza ne hos geldin ,ne de gule gule diyebildim.Bahaneyi yazmayacagim.Sizler zaten gozlerinizle gordunuz.Benim icin gun 3-4 yildir gunes isigi ile basliyor,gunes yok olunca bitiyor.Ne yazik ki durum bu:(
Ama yine de ·bunu bahane saymiyorum , eksik ve aksakliklar icin hepinizden cok ozur diliyor ve geldiginiz icin bir kez daha minnet ve sukranlarimi sunuyorum.
Gelmeniz cok seyi degistirdi.Bana kole muamelesi yapan Belediyeler yalniz olmadigimin farkina vardilar.YANİ HAYTAP bin gucununu gorduler,anladilar.Zaten butun basin hala yaziyor.
Gelmeniz bana biten gucumu,cesaretimi tekrar kazandirdi.Bugunden yarina ortalik gunluk guneslik olur mu?? Tabii ki olmaz.En azindan bende ·YALNIZ olmadigimin farkina vardim.Gonul isterdi sizlerle daha fazla zaman gecirmek,daha fazla muhabbet etmek,tecrube paylasmak.AMA olmadi,bunun icinde oldukca uzgunum.
Sizler gittikten sonra Nesrin hanimla ·cok fazla yol aldik.En onemlisi son dakika Mugla Valisi ile basin nezdinede cok guzel,cok faydali bir gorusmemiz oldu.Vali Beyin talimati İle Mugla Il Milli Egitim Mudurlugu ile gecen konusma harikaydi.
Tekrar Dalaman Belediyesi ·ve Ortaca Belediye Baskani ile Dalaman da gorusme yapildi.Ortaca Belediye Baskanimiz Hasan Karacelik benim tarafindan bulunacak bir PERSONEL alma ve YEM sozu verdi.Dalaman Belediye Baskani Sedat Yilmaz ,bazi sorunlar yasadigimiz personeli talebimiz uzerine degistirme kararini degerlendirecegi sozunu verdi.
Cok uzun uzun yazip kafanizi sisirmek istemiyorum.IYIKI GELDINIZ,IYIKI VARSINIZ,SIZLERI COK SEVIYORUM,BU CIKMAZ SOKAKDA ·BENI UNUTMAYIN. 12/11/2011

Sevgiler....
Turkan Dagdelen
HAYTAP Muğla Temsilcisi
HAYTAP Muğla Temsilcisi

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_17

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_19

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_21

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_22

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_23

 

4.temsilciler_toplantisi_13_2011_7

4.temsilciler_toplantisi_07_2011_3

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_26

4.temsilciler_toplantisi_08_2011_3

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_27

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_28

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_31

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_32

 

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_33

4.temsilciler_toplantisi_06_2011_24

4.temsilciler_toplantisi_07_2011_4


DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap