20 Mayıs 2013 Pazartesi,

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, "Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi" kuruldu.

Tatvan Belediyesi tarafından, İşletme Mahallesi İşletme Caddesi üzerinde bulunan belediyenin ek hizmet binasının yanına kurulan Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi'nde; hayvan kısırlaştırma, aşılama ve tedavileri yapılacağı belirtildi. Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi hakkında gazetecilere bilgiler veren Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, hayvanları kısırlaştırma ve tedavi merkezinin geçici olarak belediyenin ek hizmet binası yanındaki alana kurulduğunu ve ileriki zamanlarda belirlenecek yeni bir alana taşıyacaklarını söyledi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Damla Şahin ise, Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi'nde bir veteriner, bir veteriner teknikeri ve iki personel ile çalışmaların yürütüldüğünü ve merkezde yoğun bakım ünitesi, röntgen, ameliyat malzemeleri ile kontrollü ve zararsız yakalama ekipmanları bulunduğunu belirtti. Tatvan Belediyesi'nin bu konuda oldukça duyarlı olduğunu belirten Şahin, "Sokak hayvanları için ilçemizde kısırlaştırma, tedavi ve rehabilitasyon merkezinin kurulması gerekiyordu. Tatvan Belediyesi bu konuda çok hassas davranıp geçici de olsa bu imkanı sağladı. Açılan bu merkezde ilk müdahalelerin yanı sıra kısırlaştırma, tedavi ve aşılama yapılıyor. Ayrıca hayvanlar burada rehabilite ediliyor. Burayı ilerleyen zamanlarda belediyenin belirleyeceği daha geniş ve ferah bir alana taşıyacağız" dedi. - BİTLİS

http://www.haberler.com/tatvan-da-sokak-hayvanlari-tedavi-ve-kisirlastirma-4647042-haberi/


DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap