Yaşam aracı dur durak demeden yollara devam etmekte. Çeşmeden sonraki durağı Ayvalık oldu, yedi yıl görev yaptığım Ayvalığa çam ve zeytinliklerin arasından girerken geçmişte insanlara verdiğim hizmetin ardından uzun yıllar sonra ağzı dili olmayan canların dili olarak tekrar burada olmak beni fazlasıyla hem çok sevindirdi hemde gözyaşlarıma engel olamadım. Burada gönüllü arkadaşımız Cansu hanımla buluştuktan sonra şehrin sokaklarını anonslarla arşınlamaya başladık. Tüm sokakalarda insanlara evlerinin, dükkanlarının önüne bir kap su koymaları için çağrıda bulunduk. 

Bakımevini ziyarete gittim burada veteriner hekim arkadaşlarla görüştüm. Bakımevi Alman bir dernek tarafından destekleniyor hayvanların durumu kötü değil hatta kısırlaştırıp dışarı bıraktıkları hayvanlarda tekrar geri geliyor .insanlardan uzak bir ortamı tercih ediyorlar. Şehrin meydanında haberci arkadaşlarla buluştuk resimlerimiz çekildi ve ertesi gün yerel gazetede yaşam aracı haber oldu. 

Ayvalık merkezde tura çıkmış olan gezi teknelerinin dönüş saatini ayarlayıp tam yanlarında anonslarımızı yayınladım ve tekneden inen herkesin ilgisini çekmeyi başardık. Akşam saatlerinde Cunda adasına gittik ve ve cennet yerde anonslarımız cundanın dar sokaklarında çınladı. Cundada hemen her kapıda kediler var ve halk burda kedi ve köpekleri besliyor. Tabii bunda yazar Bekir Çoşkun beyin payıda büyüktür. Çünkü Bekir bey Cundada oturuyor. Cumartesi olduğu için resmi kurumlardan kimseyi ziyaret edemedim.
yarın Burhaniyede görüşmek üzere hoşçakalın


Semih İğdigül

HAYTAP Mersin Temsilcisi

Akdeniz Bölge Koordinatörü

 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap