Bir insanın bakış açısını değiştirmek,
O insana yeni bir dünya armağan etmektir.

 

BİR HAYVANI SEVMEKLE BAŞLAR HER ŞEY TEMALI RESİM YARIŞMASI

 

SAYIN YETKİLİ,
Toplumda ilkokullara kadar inen ve gittikçe daha yaygın bir duruma gelmiş olan ŞİDDET, yönetimler tarafından alınması gereken bir dizi önlem gerektirmektedir.
Hayvanlara karşı duyulan merhamet ve şefkat duygularının "geliştirilmesi", özellikle çocuklarda ŞİDDETE karşı duyguların yerleştirilmesi  için önemli bir yöntemdir.

Bu bağlamda;
Çocuklarda "yaşamın değerini bilme, merhamet ve sevgi duygularının geliştirilmesi" için ‘’ŞİDDETE KARŞI SEVGİ’’ projesi çerçevesinde, "Bir Hayvan Sevmekle Başlar Herşey" konulu resim yarışması, hayvan sevgisi ve onları korumada özen göstermeyi çocuklara öğretmeye amaçlı olarak düzenlenecektir.

Yarışmanın amacı,  günümüzde ilkokullara kadar inen  ‘’Şiddete‘’ karşı mücadele için çocuk kalplerde hayvanlara karşı ‘’ Yardım ve Paylaşma ‘’ duygularının geliştirilmesini de sağlamaktır. Ayrıca çocukların kendilerini resim sanatı ile ifade etmeyi öğrenmeleri ve sosyal sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesi için duyarlı kurumların bir araya gelmesini sağlamak da bu yarışmanın amaçları arasındadır.

Yarışma, Adana'da  Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Su İşleri Müdürlüğü ve diğer resmi kurumlar ile de yasal boyutta iletişim içinde yapılacaktır.

Bu yarışma daha önce DOHAYKO tarafından ve başta Adana Ressamlar Dernekleri ve Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu  olmak üzere ilgili STK ların da desteği ile Adana da uygulanmış ve başarı ile sonuçlanmıştır.

Kurumunuzun desteği hususunda durumu uygun görüş ve değerlendirmelerinize saygılarımızla sunarız.

NESRİN ÇITIRIK
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
DOHAYKO Genel Sekreteri

İletişim İçin : 0533 445 88 03

EK : Daha önce düzenlenen, Adana il ve ilçelerinden 1500 öğrencinin katıldığı, 200 öğrencinin ödüle layık görüldüğü


"Bir Hayvan Sevmekle Başlar Her Şey" 
konulu Resim Yarışmasından görüntüler...
DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap