Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Cevap Ver!..

Yıllar önce Kozan Belediyesinin zehirlediği ve can çekişerek ölen köpekler için Kozan'lı vatandaşların bize müracaatı üzerine, Belediye Başkanı Kazım Özgan ile görüşmüş ve bu insanlık dışı öldürmelerin durdurulmasını talep etmiştik.
O dönemde belediye öldürmek yerine "kısırlaştırarak" sahipsiz köpek sayısını kontrol edeceğine söz vermiş ve "Kısırlaştırma ve Bakım Merkezi" kurma çalışmalarını başlatmıştı.
Fakat ne yazık ki, o merkez sadece hayvanların doldurulup, açlık ve hastalıkla gelen ölümlere mahkum edildiği bir yer haline geldi.
Yemek yok, belediyenin veteriner hekimi ara sıra şöyle bir uğrar çünkü, oturacak tek bir sandalye bile yok, tedavi odası yok, malzeme yok, kanayan hayvana bastıracak bir pamuk bile yok. Hasta gelen hayvanlar orada bir beton üstüne atılıp yavaş yavaş ölüme terk ediliyorlar. Büyük küçük bütün köpekler aynı yere konuyor, hayvanlar açlıktan birbirine saldırıyor, büyükler küçükleri hırpalayıp hatta öldürüyor.
Belediye, topladığı hayvanların yarısını yok ediyor, bir kısmını göstermelik olarak bakım evi denen yere getirip orada tel kafesler arkasında kafeslere hapsediyor. Hayvanların önünde kokmuş ağırlaşmış çiğ tavuk kemikleri o bile o kadar az ki, hayvanlar onun için bile birbirlerini paralıyorlar. Aç yavruların çiğ kokmuş kemikleri çiğnemeye çalışırken görmek ise tam bir vicdan azabı.
Sokaklarda ki sahipsiz hayvan sayısı kısırlaştırma olmadığı için artmaya devam ediyor, belediye de yok etmeye devam ediyor.
Kozan'lı vatandaşlar bilmeli ki belediyeye "Alın bu köpeği buradan" dedikleri zaman o köpeğin "ölüm emrini" vermiş oluyorlar. Başkan Kazım Özgan ara sıra bir mobil araç getirip göstermelik olarak az sayıda hayvan kısırlaştırtıyor. Ama süreklilik olmadığı için hayvan sayısı artmaya devam ediyor. Belediyenin Başkan Yardımcısı olan Mimar Zehra Özgan'a da "ana yüreği taşıması" sebebi ile belki merhamet gösterir diye defalarca gittik ama ne yazık ki orada ki aç hayvanlarla ilgisini sağlayamadık.
Orman Su İşleri Müdürlüğü ise oraya göstermelik denetimler yapıyor ve denetim raporlarını da zaten belediye ciddiye bile almıyor.
Biz, hayvan hakları savunucuları, Kozan Belediye Başkanını "Kozan'lı vatandaşlara" şikayet ediyoruz. Çünkü başkan ne kısırlaştırma yapıyor ne de bu zavallı hayvanların önüne iki lokma artık yemek koyduruyor. Kozan'da merhametli, yüreklerinde Allah korkusu taşıyan, bu günün hesabını yarın ahirette vereceğini bilen vicdanlı insanlara ulaşmak istiyoruz.
Onların, bu çaresiz hayvanların belediye tarafından yok edilmesine ve barınakta açlığa mahkum edilmesine "ses yükseltmelerini" istiyoruz.
Ve diyoruz ki: "Başkan Kazım Özgan ve Yardımcısı Zehra Özgan, Cevap verin! Niçin bu hayvanlara bu zulmü reva görüyorsunuz? Ne zamana kadar bu hayvanlar yok edilmeye devam edilecek?"... Sorularımızın cevabını başkandan ve yardımcısından bekliyoruz, bu sütunlarda yayınlamak üzere... 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap