Aday adayı Yücel Bayram Barınağımızda !
Hayvanları Koruma Kanunu sahipsiz hayvanlarımıza ilişkin bakım, tedavi, kısırlaştırılma dahil tüm işlemlerde belediyeleri görevlendirmiş. Buna rağmen yurdun pek çok yerinde belediyeler hala daha öldürmeyi seçerken, Adana'da ki belediyelerimizin genel yaklaşımı ve tabii ki DOHAYKO nun güçlü STK çalışmaları ile, Adana hayvan haklarında Türkiye'de bir numaralı şehir oldu. Şu anda hedefimiz yurdun diğer yerlerinde ki canlarımıza da bu imkanları sağlamak.
Adana'nın bu uygar yapısı içinde belediye seçimlerinde ki aday adaylarımızdan da hayvan hakları konusunda büyük ilgi ve destek görmekteyiz. Adana'da marka olmuş ve sosyal yapıya büyük katkılarda bulunmuş olan İş adamı Yücel Bayram'ın Yüreğir Belediye Başkanlığına aday adaylığını öğrendiğimizde kendisini DOHAYKO Genel Başkan Yardımcımız Mücella Çelik hemen aradı ve barınağımıza davet etti. Yücel Bayram dostumuz bu isteğimizi memnuniyetle kabul etti ve canlarımızı ziyarete geldi. Yüce dinimiz İslam'da da "bu hayvanlara merhamet edilmesi, şefkat ile yaklaşılması, eziyet edilmemesi konusunda" hükümler bulunduğunu ifade eden Yücel Bayram, ayrıca " ''Hayvanları sevmek ve korumak sadece yasalar gereği değildir. Kur'an-ı kerimde Hadis-i şeriflerde de hayvan sevgisi ve merhamet duygusu işlenmiştir..' diyerek gönüllerimizi fethetti. Bayram, eğer belediye başkanı olursa "belediye hizmetlerinde hayvanların yaşam haklarını koruyacağı hususunda söz verdiğine" dair yazıyı da imzaladı. Ayrıca, sokaklarda ki aç kedileri besleyen maddi durumu kötü olan gönüllülere de 20 torba kedi maması takviyesinde bulundu. Dohayko Genel Başkan Yardımcısı Mücella Çelik ve İMECE Genel Koordinatörü Metin Yıldırım yaptıkları konuşmalarda, "Canlı zincirinin en zayıf ve korunmaya muhtaç halkası olan çaresiz hayvanlarımızı ziyareti, bu konuda ki yaklaşımından dolayı Yücel Bayram'a minnet ve şükranlarını" ilettiler. Adana'nın sosyal yapısı içinde ki en önemli iş adamlarından olan Yüreğir Belediye Başkanlığı Aday Adayı Yücel Bayram'ı yüreklerimizden gelen sevgilerimizle ve dualarımızla uğurladık. Yolu açık olsun...


Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

yucel_bayram


 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap