Sevgili Arkadaşlar,
Bu fotoğrafların çoğu, barınağa yüzlerce hayvanın telle çevrili bir alana doldurulmuş toplama merkezi halinde iken DOHAYKO olarak ele alıp, yaşam alanı haline getirme konusunda büyük hamleler yapan Osman Sayhan zamanından kalmadır. Bu günkü yüksek ağaçların bulunduğu Adana Barınağı'nın DOHAYKO öncesine ÇORAK BİR ALANIN ortasında olduğuna inanmak zor. Müthiş vizyonu ve mühendis zekası ile Osman Sayhan o dönemde barınağın yanına fidanlık kurmuş ve bu alanı yemyeşil ağaçlarla bir doğa parçası haline getirmeyi hedeflemiş ve temelleri buna göre atmıştı.

Osman Sayhan bu sağlam temelleri attıktan sonra İŞİNDE Kİ TAYİN nedeni ile Adana'dan ayrılmak zorunda kalmasından sonra, 2 yıl kadar bir bocalama döneminin peşinden biz DOHAYKO yönetimine girdik ve barınağı yeniden ele alıp yarım kalmış her şeyi tamamlayıp bu günlere ulaştık.

Herkesin bu fotoğrafları incelemesini istiyorum. Bu gün gelinen noktada isimli isimsiz o kadar çok kahraman insanın emeği var ki...

Geçmişin o kötü günlerini bilen bizler bu günlerin kıymetini o kadar iyi biliyoruz ki...
Selam ve sevgiler/ Nesrin Çıtırık/ HAYTAP

BURASI HALEN KULLANILAN ORTADA Kİ BÜYÜK İKİ KATLI BİNA. İnşaatı DOHAYKO Başkanı Osman Sayhan bitirtmişti.

Bu gün bile başta İstanbul olmak üzere hala daha hayvanları hücrelere tıkarken, 10 yıldan önce bile Adana barınağı klübe-gölgelik ve bahçelik alan olarak düşünülmüş..

VE ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BARINAĞI GÜNCEL FOTOĞRAFLAR alt

 
 
 
alt
 
 
 
 
 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap