Sevgili Dostlar,
DOHAYKO Destekli ve Ceyhan Belediyesinin sponsoru oldugu, genc universite
ogrencisi Ilker Guney kendi projesi olan "Bizim Koyun Cocuklari" icin kopegi Suzi ile koyleri
ziyaret etmeye basladi. Insan-Doga ve Hayvanin dostluk icinde ozgurce birlikte yasayacaklarini
sehir cocuklarina da gostermek isteyen Ilker ve Suzi, ilk ziyaretleri olan Mersin Dogulu Koyunun
fotograflarini bizimle paylastilar.
Mersin Dogulu koyunde,  Ilker Guney, cocuklarla hayvanlari ve hayvan
haklarini konustu, onlarla inter aktif etkinlikler yapti, birlikte filimler izledi, sohbet etti. Cocuklara hediyeler verdi. Onlardan mektuplar aldi. Sehirdeki arkadaslarina iletilmek uzere guzel hatiralarla
tekrar yola cikti. Proje ile ilgili detaylı bilgi için en alta bakınız...
DOHAYKO

"Bizim koyun Cocukları" Projesi

Mersin Doglu Koyunde...

 

Hayvanlar terk ettiler kentleri, sanki yalnız başımıza bırakmak istermiş gibi bizleri. Son kalan sadık dostlarımıza da etmediğimiz eziyeti bırakmadık.
Kuşları kafeslere, kaplumbağaları cam fanuslara, köpekleri, kedileri, ayıları, maymunları, daha nicelerini hatta ormanlar kralı aslanı bile demir parmaklıklar ardına hapsedip kendimizi özgürlük bekçisi ilan ettik.
Yaşam alanlarımızı ağaçlardan, hayvanlardan, akan derelerden temizledik ki  demirden arabalarımızı daha hızlı kullanabilelim, betondan kutularımızı göğü delecek kadar yükseltebilelim, yükseltebilelim ki çocuklarımız ayaklarını toprağa basmasın, ağaçlara tırmanmasın, bir köpeğin başını okşamasın, önlerindeki monitörlerden başka DÜNYA tanımasınlar…
Bütün bunlara inat bir kuzunun doğduğu o kutsal ana tanıklık eden, kadife derili atların dörtnala koştuğu kırlarda uzanıp, kaplumbağanın çıkardığı hışırtıya kulak veren,  gözünü gökyüzünde süzülen göçmen kuşlardan alamayan bu arada dilek tutmayı da ihmal etmeyen, meyveyi dalından yiyip suyu kaynağında içen, hiç unutmadığımız oyunları oynayan BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI var.
Onlarla buluşup aynı pınardan su içmek, aynı ağaca tırmanıp meyve yemek, aynı oyunları oynayıp bütün çocuklarımıza farklı bir dünya olduğunu göstermek için yola çıkıyoruz.

Gezimizin sonunda bu ziyaretlerden elde ettigimiz siirler, sarkilar, fotograflar, mektuplar, resimler ile sehir cocuklarina SERGILER, KITAPCIKLAR, KARTPOSTALLAR ile BIZIM KOYUN COCUKLARININ yasamlarini tanitacagiz.
Insan-Doga ve Hayvanin ozgurce dostluk icinde birlikte yasayacaklarini gosterecegiz.
ILKER GUNEY ve DOHAYKO

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap