Sevgili Arkadaslar,

Adana'da universitede bilgisayar ogretmenligi ogrencisi Ilker Guney, "Bizim Koyun Cocuklari" baslikli bir proje hazirlamis. Bisikleti ve minik karavani icinde kopegi SUZI ile koylere gidecek. Insan ve hayvanlarin dogal ortamda ozgurluk ve baris icinde yasayacaklarini bizzat koylere giderek kendisi resimler, yazilar, mektuplar ile toparlayin, sonra bunlari sehirli cocuklara gostermeyi hedefleyen Ilker Guney "Hayvanlar terk ettiler kentleri, sanki yalnız başımıza bırakmak istermiş gibi bizleri. Son kalan sadık dostlarımıza da etmediğimiz eziyeti bırakmadık. Kuşları kafeslere, kaplumbağaları cam fanuslara, köpekleri, kedileri, ayıları, maymunları, daha nicelerini hatta ormanlar kralı aslanı bile demir parmaklıklar ardına hapsedip kendimizi özgürlük bekçisi ilan ettik.

Yaşam alanlarımızı ağaçlardan, hayvanlardan, akan derelerden temizledik ki  demirden arabalarımızı daha hızlı kullanabilelim, betondan kutularımızı göğü delecek kadar yükseltebilelim, yükseltebilelim ki çocuklarımız ayaklarını toprağa basmasın, ağaçlara tırmanmasın, bir köpeğin başını okşamasın, önlerindeki monitörlerden başka DÜNYA tanımasınlar…
Bütün bunlara inat bir kuzunun doğduğu o kutsal ana tanıklık eden, kadife derili atların dörtnala koştuğu kırlarda uzanıp, kaplumbağanın çıkardığı hışırtıya kulak veren,  gözünü gökyüzünde süzülen göçmen kuşlardan alamayan bu arada dilek tutmayı da ihmal etmeyen, meyveyi dalından yiyip suyu kaynağında içen, hiç unutmadığımız oyunları oynayan BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI var.
Onlarla buluşup aynı pınardan su içmek, aynı ağaca tırmanıp meyve yemek, aynı oyunları oynayıp bütün çocuklarımıza farklı bir dünya olduğunu göstermek için yola çıkıyoruz."

soylemi ile DOHAYKO dan da destek alarak bu gun yola cikti. Genclerin daha cok eglenmek ve hosca vakit gecirmeye odaklandiklari gunumuzde, bu genc arkadasin bu idealist cabasina tesekkur ediyoruz. Yolu acik olsun...
Nesrin/ HAYTAP/ DOHAYKO
 
 
 
 
 

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap